20131013-232500-pechova-marie.jpg

Marie Pechová

Na Naučmese od 10. 10. 2013, vedl/a kurzy pro 7 účastníků. Navštívil/a 1 kurz.

Ahoj, celkem ráda vařím, ale nejvíce mne vždy bavila až konečná úprava jídla, jeho předložení na stůl. Od prvních narozenin mých dětí jsem začala více péct. Podle nálady a potřeby peču občas více drobné cukroví, občas zase dorty, v létě převažují jen různé buchty - ovocné i zeleninové. V posledních týdnech to byly nejvíce frgály.

Pokoušela jsem se často rovněž o různé druhy pečiva, ale vždy jen z kynutého těsta, jehož základem byly kvasnice. Ke kvásku a jeho kouzlu  mne přivedl můj dvacetiletý syn. V lednu 2012, po skončení zkouškového období, přivezl nejen  známky, ale i mnoho elánu a informací o pečení chleba z kvásku. Nejdříve mi připadalo všechno hodně složité a jeho nadšení jsem nesdílela. Přesto kvásek založil a pěstoval. Přes první společný nezdar jsem pak pokračovala sama. Úspěch se brzy dostavil.

Pro výjimečné příležitosti - vánoční a velikonoční svátky, svatby, oslavy narozenin, … často připravuji překvapení a dárky z perníku, ale také jen perníčkové mlsání na stůl nebo různé ozdoby.

Ráda se s vámi podělím o své dlouholeté zkušenosti a dovednosti, vynasnažím se odpovědět na všechny vaše dotazy a věřím, že společně vytvoříme plno dobrot a prožijeme milé odpoledne.

Marie

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.