9nxwhr3dlws1e0v-ezgif-com-webp-to-jpg-converter-21.jpeg

Ludmila Černá

Na Naučmese od 18. 2. 2021, vedl/a kurzy pro 48 účastníků. Navštívil/a 4 kurzy.

Od mala jsem cítila zájem o smysl života. Otázky přicházely bez odpovědí. V 18 letech jsem začala cestovat po Evropě, sbírat zkušenosti a hledat sama sebe. Po dokončení oboru cetovní ruch na VOŠ jsem se přestěhovala do Španělska, kde jsem se po několika letech hledání doslechla o poutní cestě do Santiaga de Compostela.

Tato jedinečná téměř tisíci kilometrová pěší pouť často panenskou přírodou, označila začátek nového směru v mém životě. Začala jsem se zajímat o spiritualitu. Toto hledání vyvrcholilo v roce 2006 v Barceloně osobním setkáním se světově známou duchovní učitelkou z Indie, která se nazývá Amma (Mata Amritanandamayi).

Amma založila humanitární organizaci Embracing the World před více než 30 lety. Tato organizace patří dnes k největším na světě svého druhu a stovek humanitárních projektů je zapojeno na statisíce dobrovolníků ze všech koutů světa. Amma také vede tisíce lidí z celého světa na duchovní cestě. Amma je ztělesněním lásky, soucitu a nezištné služby lidstvu.

V roce 2007 jsem poprvé navštívila spirituální komunitu, kterou Amma založila na jihu Indie. V Amritapuri se věnují spiritualitě tisíce lidí z celého světa. V Amritapuri jsem poprvé v životě cítila, že mé mnohaleté hledání mělo smysl. 11 let jsem se v Amritapuri pod vedením Ammy věnovala meditaci, józe, studiu posvátných textů, zpěvu manter, atd. Hlavní součástí mého života byla dobrovolná humanitární služba, která mě hluboce naplňovala. 

Od roku 2013 jsem se věnovala během krátkých návštěv ČR výuce meditační techniky Amrita, kterou vytvořila sama Amma. Tato technika mi každý den pomáhá žít vyrovnanější, klidnější a láskyplný život. Díky ní jsem objevila pocit vnitřního klidu a radosti. Je pro mě velkým potěšením lidem meditační techniku Amrita předávat.

Ludmila

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.