Ženské cykly

91ln4v90vtntzwc-magicka-edit.jpg

Rafiga Fialová

Věnuji se masážím, tantře a bodyterapii. Při své práci využívám poznatky z těchto oblastí. Prošla jsem intenzivním učením s Jihoamerickými rostlinami. Svou Více o lektorovi »

9tijgbgaxsayx6x-nymph.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Znáš ten pocit, sevření v podbřišku a myšlenky „nee už zase to mám dostat“?! Měsíc vždy uteče jako voda a přichází pravidelná menstruace. „To snad ne, tolik plánů, úkolů, cestování a zase těch pět nepříjemných dnů přede mnou“.

To, že se v průběhu cyklu měním, jsem si vůbec nepřipouštěla, musela jsem být přeci neustále fit. Ano pozorovala jsem někdy, že určité věci mi jdou někdy lépe a jindy zase hůře, ale nespojovala jsem to s menstruačním cyklem. A jak jsem postupně ženství zkoumala, zjistila jsem, jak velkým darem je pro nás menstruační cyklus a jak můžeme svých proměn využívat. Ale nejdříve je musíme znát a vnímat ve svém těle.

Věř, milá ženo, že i pro tebe může být krásné být ženou. Jde jen o to své ženství správně pochopit a naučit se s ním pracovat. Všímat si jeho darů a umět je i vhodně využívat.

Je úžasné, jak to všechno začalo do sebe zapadat a dávat smysl. Dříve jsem žila v představách, že musím mít energii celý měsíc a pokud jsem se cítila někdy unavená, nebo jsem měla bolesti. Doháněla jsem to kávou a prášky na bolest. Rozhodně jsem neodpočívala. Dnes už vím, že jsem to řešila úplně obráceně. A podobných situací bylo víc – výkyvy nálad, emoce, období úzkosti, strachu, kreativity a vztahů.

Jak tedy pochopit svoji proměnlivost a sladit ji se svým životem?

Důležité je žít vědomě svůj život. Seznámit se se základními fázemi cyklu, pravidelně pak sledovat změny v chování, emocích, fyzických projevech, vztazích a nejlépe si je i zapisovat.

Pokud přizpůsobíme své povinnosti a koníčky podle energií, ve kterých se právě nacházíme, předejdeme zbytečným starostem a můžeme se otevřít novému potenciálu.

Přehled fází menstruačního cyklu

  • Reflektivní fáze - cca 1. - 6. den cyklu, je označována jako období zimy (menstruační období, vědma)
  • Dynamická fáze - cca 7. - 13. den cyklu, je označována jako jaro (předovulační období, panna)
  • Expresivní fáze - cca 14. - 20. den cyklu, je označována jaké léto (období ovulace, matka)
  • Kreativní fáze - cca 21. - 28. den cyklu, je označována jako podzim (období předmenstruační, kouzelnice)

Děloha –  centrum ženské energie

Naše společnost je výrazně ovlivněna sexuální energií muže – tedy energií síly, která je zaměřena na výkon, dosahování cílů a rychlost. Podstatou ženské energie je však láska, empatie a klid.

Důležité je vytvořit si vnitřní rovnováhu, tedy vyrovnat v sobě mužskou (jangovou) a ženskou (jinovou) energii. Dále pak využívat plně ženský potenciál, naučit se dělohu vnímat a také pracovat s dechem.

Děloha je hlavním místem v těle ženy. V děloze se v průběhu času ukládají negativní emoce a otravují odtud celý organismus. Možná právě proto, v dnešní době hodně žen trpí různými ženskými bolestmi. Pokud chceme uzdravit nebo posílit svoji ženskost, začneme pracovat na uzdravení své dělohy.

Naučíme se tedy meditaci na probuzení a očistu dělohy, která je pro zdravé ženství velmi důležitá. Součástí meditace je dechové cvičení na vyrovnání ženské a mužské energie.

Povíme si o vaginálním mapování, které vám může pomoci uvolnit nastřádané negativní emoce a bolesti.

Jelikož se věnuji reflexní terapii, tak vám ukážu v jaké oblasti vašich chodidel se nachází ženské orgány. Pak si je budete samy uvolňovat a postupně tuto oblast léčit i touto cestou.

Po kurzu vám zašlu přehledný návod cyklické ženy na každou fázi měsíce. Bude se skládat ze dvou částí. Jedna část bude pro vás a druhá pro vaše muže. V této oblasti hraje velkou roli i váš partner, který vám ve všem může pomoci.

Ženám pomůže lépe poznat sami sebe a pochopit, proč se jim někdy vůbec nedaří, zatímco v druhém období jim úplně stejná práce jde výborně od ruky.

Mužům pak pomůže porozumět svým partnerkám – jejich změnám nálad a tomu, jak k nim v jednotlivých obdobích přistupovat a přestat se s nimi zbytečně hádat.

V kurzu budeme sdílet svoje zkušenosti. Budeme se bavit o tom, jak vyladit komunikaci se sebou a svým okolím a jak využít svůj ženský potenciál.

 

Těším se na vás!

Rafiga

 

 

 

Doprovodné fotky

  • 6mucnbobhp8kb78-mandala.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.