Workshop 360º panoramatické fotografie

20140801-095633-1563332181.jpg

Jan Vršinský

Jmenuji se Jan Vršinský 360° fotkám a panoramatickému fotografování se věnuji od roku 2003. Mým snem a vizí je, že panoramaticky fotit může úplně kdokoliv a s Více o lektorovi »

20130123-110102-IMG_1243 Panorama_equi_tonemapped_equi Panorama.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Intenzivní dvouhodinový workshop panoramatické fotografie

Záleží jen na tobě, jestli se chceš naučit vytvářet širokoúhlé panoramatické fotografie krajin, svislá panoramata, 360° fotografie nebo virtuální prohlídky. Princip vzniku je téměř stejný, prostě se skládá víc překrývajících se fotografií dohromady. Program workshopu je zaměřen na virtuální prohlídky, ale lze ho přizpůsobit všem těmto variantám dle požadavků účastníků. Po jeho absolvování možná hodně uslyšíš: "Jak jsi tohle vyfotil(a)?"

Co od workshopu čekat

Workshop probíhá v kamarádské a neformální atmosféře interaktivní formou. Z části se jedná o demonstraci fotografických postupů v učebně a část bude věnovaná tvým dotazům a vlastním experimentům buď s lektorovým nebo vlastním vybavením. Mým úkolem během kurzu bude předat ti co nejvíc mých praktických znalostí a zkušeností a nakazit tě mým nadšením pro panoramatické fotografování. Nakonec proběhne krátká ukázka skládání fotografií na počítači lektora.

Díky malému počtu účastníků se mohu jako lektor každému individuálně věnovat, upozornit na nástrahy a doporučit osvědčené postupy. Bez ohledu na tvé aktuální znalosti a vybavení hodně uvidíš a hodně věcí si uvědomíš. Nečekej, že odejdeš jako všehoznalý fotograf virtuálních prohlídek, ale během kurzu se zaměříme na ty praktické ukázky, které tvé zkušenosti posunou správným směrem. 

Těším se na tvé zvídavé otázky

Odpovím i na to, jak se vytváří sférické panoramatické fotky věže bez věže. Viz mé ukázky MexikoIslandPraha. Můžeme také klidně při souhlasu všech účastníků probrat jakékoliv jiné téma, které vás bude zajímat.

Požadavky na vybavení účastníků

S sebou nemusíš mít vůbec nic. Vše ti ukážu na mém lektorském vybavení a mojí zrcadlovce s fisheye objektivem. Ideální je mít s sebou vlastní foťák, co nejširokoúhlejší objektiv a pokud chceš použít panoramatickou hlavu, tak taky stativ. Když si doneseš svoje panoramatické “nádobíčko”, během kurzu ti s ohledem na čas a ostatní účastníky ukážu, jak ho správně používat a nastavit.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.