Výcvik v mediaci

1i7npbp4528-foceni-na-proseku-184.jpg

Ivana Hrušková

Odmalička jsem neměla ráda konflikty. Myslela jsem si, že když jim předejdu (i za cenu popření sebe sama) nebo se jim vyhnu, nebudu je muset řešit a bude mi dobře. Časem jsem zjistila, že to takhle nefunguje. Mezitím Více o lektorovi »

4j8c0zkjupi7790-images.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Výcvik je určen pro ty z Vás, kteří se s mediací už trochu seznámili a chtějí si ji prakticky vyzkoušet a také těm, kteří chtějí úspěšně složit zkoušku mediátora dle zákona č.202/2012 Sb., o mediaci a stát se zapsaným mediátorem v seznamu mediátorů Ministerstva spravedlnosti ČR.

Teorie je užitečná věc, ale pokud ji neaplikujete v praxi, zůstává pouze teorií. Během šesti hodin budeme zejména procvičovat to, co znáte z mediační teorie. Budeme se zabývat tím, jak jednání vést a co dělat, když se situace přiostří.

Co všechno se během výcviku naučíte?

  • Zahájení mediace – důležitost prostředí a úvodní slovo mediátora
  • Role mediátora, jeho práva a povinnosti
  • Fáze mediačního procesu
  • Vedení mediace a užití mediačních technik
  • Emoce stran a jak je zvládat
  • Co je to smlouva o provedení mediace a co musí obsahovat

Součástí kurzu je hlavně praktický nácvik mediace na modelových situacích, které budete předvádět Vy sami a já Vám budu poskytovat okamžitou zpětnou vazbu. Následně spolu rozebereme, co bylo dobré, a co by bylo vhodné udělat jinak.

Co vás na kurzu čeká?

Něco málo teorie, ale hlavně praktické ukázky, nácvik úvodního slova mediátora a následného mediačního jednání. Nejdůležitější pro získání mediačních dovedností je TRÉNINK, TRÉNINK a TRÉNINK. Úsloví „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“ zde platí dvojnásob. Ale vyplatí se to! Pokud se k Vám dostanou bojechtiví lidé, budete vědět, jak je zvládnout.

Co s sebou?

Uvítám, pokud se budete chtít podělit s ostatními o svoji osobní konkrétní situaci, kterou byste jako mediátoři rádi řešili. Můžeme si na ní ukázat, jak to funguje či nefunguje (není to podmínka účasti na kurzu). Svých vlastních modelových kauz mám dost pro všechny.
Pokud budete mít zájem i nadále „cvičit“ pod dohledem mediátora, můžeme se domluvit na setkáních, při nichž vždy dva z vás budou v roli stran sporu a jeden bude mediátorem.  Já Vám budu poskytovat okamžitou zpětnou vazbu.

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?