Vánoční výběr kurzů
1i7npbp4528-foceni-na-proseku-184.jpg

Ivana Hrušková

Na Naučmese od 30. 9. 2018.

Odmalička jsem neměla ráda konflikty. Myslela jsem si, že když jim předejdu (i za cenu popření sebe sama) nebo se jim vyhnu, nebudu je muset řešit a bude mi dobře. Časem jsem zjistila, že to takhle nefunguje. Mezitím jsem si prošla, tak jako řada z nás, spoustou osobních neúspěchů a trápení. Asi by mě tehdy nenapadlo, že mně jednou řešení konfliktů bude bavit. Zjistila jsem totiž, že jedinou možností, jak si život nekomplikovat a užít si ho, je pochopit příčinu toho, co se právě děje a zaujmout k tomu to správné stanovisko. A jaké – to je už na každém z nás – hledejme!

Jsem svojí současnou profesí zapsaná mediátorka (tj. mediátorka zapsaná v seznamu mediátorů vedeným Ministerstvem spravedlnosti, která složila státní zkoušku z mediace). Jako mediátor pomáhám lidem v konfliktu najít společné řešení, které by vyhovovalo všem zúčastněným, a to ve věcech rodinných, výchovných, majetkových, obchodních a mezilidských. Spolupracuji se soudy a OSPODy. V rámci své praxe se setkávám s různými typy lidí, různými pohledy na věc a s různými přístupy k řešení toho, co je trápí. Pomáhám všem, kteří za mnou přijdou, pochopit, proč se ocitli tam, kde jsou a společně hledáme ideální vyřešení situace, kterou mnohdy dosti bouřlivě prožívají. Výsledek stojí za to. Spolu s mým manželem, také zapsaným mediátorem, jsme jediný manželský pár, který má státní zkoušku z mediace a současně zkoušku z rodinné mediace, která tvoří její nadstavbu. Vedle naší profese jsme ale mediátory vlastně pořád – 23 let trvající manželství a výchova dvou (dnes už téměř dospělých) dětí.

A nakonec vám ještě prozradím jedno tajemství, jak se z toho všeho nezbláznit. Moji druhou profesí je Dr. Klaun a baví mě rozveselovat děti v nemocnici v Benešově.

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.