1i7npbp4528-foceni-na-proseku-184.jpg

Ivana Hrušková

Na Naučmese od 30. 9. 2018, vedl/a kurzy pro 9 účastníků.

Odmalička jsem neměla ráda konflikty. Myslela jsem si, že když jim předejdu (i za cenu popření sebe sama) nebo se jim vyhnu, nebudu je muset řešit a bude mi dobře. Časem jsem zjistila, že to takhle nefunguje. Mezitím jsem si prošla, tak jako řada z nás, spoustou osobních neúspěchů a trápení. Asi by mě tehdy nenapadlo, že mně jednou řešení konfliktů bude bavit. Zjistila jsem totiž, že jedinou možností, jak si život nekomplikovat a užít si ho, je pochopit příčinu toho, co se právě děje a zaujmout k tomu to správné stanovisko. A jaké – to je už na každém z nás – hledejme!

Jsem svojí současnou profesí zapsaná mediátorka (tj. mediátorka zapsaná v seznamu mediátorů vedeným Ministerstvem spravedlnosti, která složila státní zkoušku z mediace). Jako mediátor pomáhám lidem v konfliktu najít společné řešení, které by vyhovovalo všem zúčastněným, a to ve věcech rodinných, výchovných, majetkových, obchodních a mezilidských. Spolupracuji se soudy a OSPODy. V rámci své praxe se setkávám s různými typy lidí, různými pohledy na věc a s různými přístupy k řešení toho, co je trápí. Pomáhám všem, kteří za mnou přijdou, pochopit, proč se ocitli tam, kde jsou a společně hledáme ideální vyřešení situace, kterou mnohdy dosti bouřlivě prožívají. Výsledek stojí za to. Spolu s mým manželem, také zapsaným mediátorem, jsme jediný manželský pár, který má státní zkoušku z mediace a současně zkoušku z rodinné mediace, která tvoří její nadstavbu. Vedle naší profese jsme ale mediátory vlastně pořád – 23 let trvající manželství a výchova dvou (dnes už téměř dospělých) dětí.

A nakonec vám ještě prozradím jedno tajemství, jak se z toho všeho nezbláznit. Moji druhou profesí je Dr. Klaun a baví mě rozveselovat děti v nemocnici v Benešově.

 

 

Již uskutečněné kurzy:

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.