Vychytávky v Google Apps a Gmailu

20140827-164258-2014-08-01-img-0329-edit-upraveno.jpg

Mira Pavel

Lektor a průvodce nejen firemním vzděláváním. Vystudoval Inženýrskou informatiku a zároveň ho baví zážitkové vzdělávání (zkušenostní učení). Aktuálně nejvíce školí Microsoft Excel v desítkách firem, např.: Continental Více o lektorovi »

20130214-183043-google-img.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

 

Už se Vám taky motá hlava z toho, kde máte co uložené a která verze je ta aktuální? Jak efektivně a rychle pracovat s poštou z více míst a zařízení? Jak v Gmailu udělat hromadnou korespondenci (hromadné, ale individualizované zprávy)? Jak mít konečně jen jeden jediný seznam svých kontaktů? Jak mít svůj kalendář a úkoly vždy po ruce? Kam vkládat své fotky, videa a jakákoliv jiná data tak, ať je můžete kdekoliv otevřít a snadno s kýmkoliv sdílet? Jak může více lidí současně pracovat na jednom dokumentu či tabulce? Jaké různé výpečky a výhody nabízí Google aplikace, které jsou velmi efektivní, přívětivé, rychlé, bezpečné a zdarma?

Na podzim minulého roku se to stalo - smazal jsem po cca 10 letech svého poštovního klienta. A proč? Pár dnů jsem používal Gmail přes webové rozhraní. Tento zážitek rozhodl. Co byste udělali Vy, kdyby Vám někdo zdarma věnoval moderní, velmi rychlé, bezpečné a intuitivně ovladatelné auto? Vraceli byste se ke staré herce se zaraženou ruční brzdou?

Ale to byl jen začátek mého objevování možností Google aplikací, o které se s Vámi moc rád podělím. O čem bude zejména řeč a co si budete moci na svém notebooku či jiném zařízení sami osahat? Vybráno bude to nejzajímavější z těchto aplikací: 

Gmail a kontakty

svět e-mailových konverzací, výhody štítků namísto složek, silné a rychlé vyhledávání, filtry a jiné ojedinělosti řešení Gmailu - jak vrátit omylem odeslaný e-mail, náhledové okno na zprávy ve stylu Outlooku, práce s Gmail Offline, hromadná korespondence z Tabulky Google, předpřipravené odpovědi, chat s jinými uživateli. Práce se skupinami kontaktů, šablony kontaktů (Firma a Standardní), import a export kontaktů... Či co Vás napadne.

Google Dokumenty a Google Disk aneb "internetová fleška" (5 GB zdarma)

k čemu to je, co vše se do této kapacity nepočítá, jak GD synchronizovat s jinými zařízeními i pro offline práci, nadstandardní chování složek, snadné sdílení dokumentů a složek s kýmkoliv (konec posílání velkých příloh e-mailem), online práce více uživatelů na jednom dokumentu, rychlý export do PDF a jiných formátů, možnost vrátit se k libovolné verzi dokumentu či verze mezi sebou porovnávat; no prostě stále aktuální data dostupná odevšad...

Kalendář a úkoly stále po ruce, sdílení kalendářů s přáteli či kolegy (konkrétně, skrytě - jen dostupnost), zvaní hostů na akce, hledání společně volného času...

Google Chrome

jak na více uživatelských účtů na jednom PC, kde má každý své záložky a svůj vzhled - vše dostupné z odkudkoliv, hlavní výhody tohoto prohlížeče...

Integrace výše zmíněných aplikací a funkcí do Android zařízení a nastínění možností dalších Google aplikací a služeb. Navíc inteligentní (s)chování nabídek a všudypřítomné automatické ukládání. Pro přístup k těmto aplikacím a službám Vám stačí novější prohlížeč a připojení k internetu, nic víc.

Chcete taky podstoupit tuto dobrodružnou a zajímavou cestu za novými moderními možnosti a vychytávkami, které nejsou na první pohled vidět? Pokud jó, vezměte si prosím s sebou svůj notebook či další zařízení, nejlépe s Chrome prohlížečem či jiným novějším prohlížečem nebo Android systémem. Těším se na společné sdílení, hledání, nalézání a radost ze zjednodušení našich životů :-)

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?