Vybírám programy

20130205-123433-TS foto.jpg

Tomáš Škarda

Lektoruje jako zaměstnanec organizace Attavena o.p.s. Zde se také podílí na přípravě výukových materiálů projektu Jak na to. Mezi jeho zájmy v oblasti ICT patří veškerá údržba počítače. Více o lektorovi »

20130205-123431-pc2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

V kurzu si povíme základní informace o tom, jaké programy a proč preferovat – zda ty, které jsou uložené v počítači nebo dostupné online. Povíme si o tom, jaké existují typy licencí a na co bychom si při zakoupení programu měli dávat pozor.

Naučíme se zvládnout instalaci programu od začátku až do konce, včetně konkrétních tipů, jak překonat problémy, které se během ní mohou objevit. Stejným způsobem si představíme proces odinstalace. Součástí tohoto kurzu je také představení řady bezplatných užitečných programů, které nám mohou významně zjednodušit práci na počítači.

Kurz je vzhledem k našim dlouholetým zkušenostem rozdělen do dvou částí:

  1. Před zahájením kurzu se navzájem kontaktujeme a předáme Vám výukové materiály, které shrnou základní znalosti na téma programového vybavení počítače. Tyto materiály jsou ve formě krátkých videí a názorných cvičení. Studijní náročnost činí přibližně 3 hodiny. Díky tomuto inovativnímu individuálnímu přístupu je kurz vhodný jak pro začátečníky v ovládání počítače, tak pro pokročilé, kteří nemusí absolvovat rozsáhlejší teoretickou výuku základních znalostí.
  2. Ve čtvrtek 7. března na adrese Husova 45, České Budějovice proběhne praktický kurz, který naváže na předem nastudované materiály. Od 16:30 nás čeká zhruba dvouhodinový nácvik praktických dovedností pod vedením zkušeného lektora. Vyzkoušíme si celkovou správu programů v počítači, jejich výběr, instalaci, aktualizaci i odinstalaci. Budeme se věnovat nejčastějším problémům, na které uživatel může narazit.

Kurz je jednou z částí projektu JAK NA TO (č. CZ.1.07/3.2.08/02.0036), financovaného z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Naším cílem je zdarma umožnit výuku několika osobám a zjistit od nich zpětnou vazbu k našim studijním materiálům. Podmínkou účasti je tedy vyplnění krátkého dotazníku a účast v několikaminutové závěrečné diskuzi. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?