Víkendový kurz tvůrčího psaní

86delasgvb7yvu6-facebook-photo.jpeg

Richard Skolek

Píšu knihy a pořádám kurzy tvůrčího psaní. - Psaní knih – humoristická tvorba, poezie, fantasy a knihy pro děti. Píšu taky do novin a časopisů. Zatím mi vyšlo Více o lektorovi »

2tpam9xsdpl-18-6-2019.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Jsou pro vás klasické kurzy tvůrčího psaní příliš krátké? Chtěli byste se do psaní a do příběhů ponořit na celý víkend? Pak je tento kurz právě pro vás!

 

Pro koho je kurz určen?

Pro každého, kdo píše a chce se posunout dál. Zaměříme se především na příběhy a na vše, co s nimi souvisí – naučíme se například, jak vystavět opravdu silný příběh, jak vymyslet zajímavé postavy, jak psát uvěřitelné dialogy apod. Budeme psát kratší i delší texty, budeme si povídat a rozebereme řadu známých příběhů, abychom pochopili, co stojí za jejich úspěchem.

 

Co konkrétního se na kurzu například dozvíte?

Budeme se bavit třeba o tématech. Většina spisovatelů se celý život točí kolem jednoho silného osobního tématu, které je pro ně důležité a které jejich texty výrazně pozvedává, protože ho sami prožívají. Každý z nás má alespoň jedno osobní téma v sobě, nemusíme si to ovšem uvědomovat a nemusíme ho umět najít. Na kurzu se dozvíte, jak své téma objevit a jak ho uchopit tak, aby vám pomáhalo v další tvorbě.

 

Co s sebou?

Stačí papíry a tužka, případně notebook. Vše, co budeme probírat, dostanete na konci kurzu v písemné podobě.

 

Bonus

Po kurzu má každý účastník nárok na individuální zpětnou vazbu k jednomu svému textu. Na ukázky zpětných vazeb se můžete podívat v doprovodných fotkách.

 

Proč si vybrat mě?

Kurzů tvůrčího psaní se u nás pořádá celá řada. Proč byste tedy měli přijít právě na ty mé? Třeba proto, že jako jeden z mála lektorů tvůrčího psaní skutečně píšu – zatím mi vyšlo devět knih. Většina ostatních kurzů je bohužel vedena lektory, kteří se o psaní zajímají a hodně si toho o něm přečetli, ale žádnou vlastní tvorbu vám neukážou. Neznamená to, že by vás nemohli nic naučit, ale vlastní zkušenosti jsou zde myslím klíčové. Pokud tedy hledáte někoho z praxe, neváhejte a přihlaste se. Rád se s vámi na některém z kurzů potkám.

 

Poznámka

Součástí tohoto víkendu je i obsah kurzu Alchymie příběhů - pokud jste ho již absolvovali, počítejte prosím s tím, že se tato část bude opakovat.

Doprovodné fotky

  • 377hdd3ubbp-1306980-2.jpg
  • 84vofnvlyos-1650270-8736030-3.jpg
  • 1fkomijn6jq-4568600-1.jpg
  • 7r5b2n916m3-6666780-3.jpg
  • 618pbv7d70u-8939970-5858980-2.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.