Víkendové tejpování pro začátečníky

6fka0t9q26izz22-richard-jisl.jpeg

Richard Jisl

V současné době vedu vlastní fyzioterapeutickou praxi, kterou doplňuji technikami alternativní medicíny a tejpováním; vedu kurzy Pangu Shengong čchi-kungu. Po studiu fyzioterapie a metodiky tělesné výchovy a sportu na Více o lektorovi »

6fka0t9q26izz22-richard-jisl.jpeg

Richard Jisl

V současné době vedu vlastní fyzioterapeutickou praxi, kterou doplňuji technikami alternativní medicíny a tejpováním; vedu kurzy Pangu Shengong čchi-kungu. Po studiu fyzioterapie a metodiky tělesné výchovy a sportu na Více o lektorovi »

16vxy4pvjvk6d7o-naucmese.jpg
Krčská 23/16, Praha (mapa)

už jen 6 účastníků a kurz se uskuteční

Přihlašování ukončeno

Nevyhovuje ti termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti vědět, jakmile lektor vypíše nový termín.

Absolvent kurzu následně snadno zvládne tejpování šíje a krku, tejpování horních a dolních končetin, používání crosstejpů a základní techniky lymfatického tejpování.

Místo konání kurzu:
Studio Senus, Praha 4 - Krč (místo konání uvidíte ve Vámi zvoleném termínu)

V ceně je zahrnuto: studijní materiály (skripta), tejpy na procvičení, certifikát o absolvování

Časový rozvrh:
1.den: dopoledne 9:00 - 12:00, odpoledne 13:00 - 17:00
2.den: dopoledne 9:00 - 12:00, odpoledne 13:00 - 17:00

Náplň kurzu:

 • Teorie kineziologického tejpingu
 • Základní typy tejpingu
 • Jednoduché tejpování nejčastěji přetěžovaných svalových skupin
 • Procvičování vlastního tejpingu
 • Základy cross tejpingu
 • Základy lymfatického tejpingu

Kurz vede Mgr. Richard Jisl, zastoupení značky CureTape a MTC taping pro Českou a Slovenskou republiku a Slovinsko.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co je Medical Taping Concept?

Základem koncepce ošetřování svalů je metoda Medical Taping Concept. V 70. letech se v Japonsku a Koreji se vyvinul „Kinesiotaping“ - metoda založená na myšlence, že pohyb a svalová aktivita jsou důležité pro zachování a obnovení zdraví. Základem této metody je vědomí, že svaly jsou nezbytné nejen pro pohyb, ale i pro krevní a lymfatický oběh a pro regulaci tělesné teploty. Pokud svaly nepracují dobře, může to vést k řadě obtíží i chorob.

Díky této výchozí ideji bylo vyvinuto několik typů elastických pásek, které pomáhají svalům v jejich funkci, aniž by tím omezovaly jejich pohyb. Stimulací postižených svalů tímto způsobem se aktivuje tělu vlastní proces hojení.

Medical Taping Concept je moderní metoda tejpování. Před několika lety se rozhodli lékaři a terapeuti, kteří úzce spolupracovali, hledat společně techniky, díky kterým je možno řešit tejpovací metodou ještě více obtíží, než bylo dosud známo. Během tohoto období vznikalo mnoho různých názvů, jako např. Crosstaping a Lymphtaping. Tyto všechny tejpovací metody byly zahrnuty do jednotného systému pod názvem „Medical Taping Concept“.

Módní hit nebo účinný nástroj?

Ještě před pár lety nevěděla Česká republika o Medical Taping Concept tejpování nic. Dnes jsou barevné elastické lepící pásky hitem vrcholových i amatérských sportovců, pacientů na rehabilitacích, používají je s úspěchem neurologové, gynekologové, trenéři i zdravotní sestry, instruktoři ve fitness centrech a dokonce i stomatologové. Další lékařské obory jen čekají, až se prolomí ledy českého medicínského konzervatismu a nastane všeobecný boom, podobně jako v Nizozemí a Německu. Tejpovací pásky prožívají svou módní vlnu a to s sebou nese kromě pozitiv i svá negativa.

Tejpování mimo licencovaných terapeutů, kteří prošli výcvikem u renomovaných lektorů, provádí i mnoho lidí, kteří čerpají své znalosti pouze z internetu nebo literatury. A tak se rodí různé mýty a polopravdy, které metodě MTC tejpování škodí a hlavně mohou ohrožovat i ty, kteří v dobré víře těmto nepřesnostem nebo chybám uvěří.

Naučte se tejpovat jako profesionál!

Doprovodné fotky

 • 7ur1lrg1exlpq6c-naucmese-richard.jpg
 • 87y7g1zvhlvndgz-tejpovani.jpeg
 • 1zt6rjcreeves9p-noha.jpeg
 • 8db0xikm11urai5-zada.jpeg
 • 5snbafutfdpuiex-ruka.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.