Ukulele pro začátečníky - písničky k táboráku

20121002-104037-foto.jpg

Pavlína Vargová

Lektorka kytary a ukulele, organizátorka kurzů Veritas Learning. Ráda dělám věci, které mě baví :-D Jednou z nich je otevírání nových možností ostatním lidem. Jako malá holka jsem začala hrát na... Více o lektorovi »

665s75yjp82-dscn4555.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 20 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Ukulele je skvělý malý nástroj. Zahrajete na něj jak doprovody svých oblíbených písní, tak také se můžete pustit do klasiky nebo jazzu. Vejde se skoro všude, takže si ho můžete vzít prakticky kamkoliv. A hlavně není příliš drahý, takže pokud ho na vodě utopíte...zvládnete si pořídit rychle nové.

Kurz Ukulele pro začátečníky je 2 hodiny dlouhý a jedná se spíše o intenzivní seminář. 

Co budete umět?

Účastníci se naučí:

  • ukulele držet,
  • naladit,
  • zahrát nejpoužívanější akordy.
  • nejpoužívanější rytmy
  • řeč bude i o tom, kde najít akordy k písni a jak zvolit doprovod - rytmus v pravé ruce
  • a také si ukážeme, jak pokračovat doma bez zbytečných chyb :-)

Po absolvování semináře účastníci již jsou schopni doprovázet samostatně písně (v lehčích rytmech).V tomto semináři se věnuji pouze hře prsty, nikoliv trsátkem.

 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen všem nadšencům, kteří by si rádi ukulele vyzkoušeli, nebo těm, kteří mají velmi malé zkušenosti a potřebují poradit, jak dál (vesměs nás čekají nejzákladnější akordy C Am F G7 a nejpoužívanější rytmy; budeme řešit spolupráci levé a  pravé ruky).

 

Protože každý má rád jinou hudbu, připravila jsem seminářů několik. Tento je zaměřen na táborovou klasiku. Předpokladem pro spokojenou účast na semináři je zvládnout tyto písničky poslouchat. 

Co s sebou?

Ideálně vlastní ukulele. Nicméně není to podmínkou. Pokud budete potřebovat ukulele zapůjčit, je to možné, ale potřebuji to vědět předem, proto mi napište tuto skutečnost do přihlášky.

Výuka bude probíhat v C ladění, ale nástroj si společně naladíme.

Ve společenském centru Světozor je zajištěno drobné občerstvení v podobě čaje a kávy. Takže po této stránce bude o všechny postaráno. Už chybí jen dobrá nálada. Tu si, prosím, přibalte. :-)

Kurz bude probíhat v příjemném prostředí centra Světozor, Vojanova 1, Brno - Židenice. V centru je nutné se přezout. Erární přezůvky jsou k dispozici, pokud dáváte přednost vlastní obuvi, tak si, prosím, vezměte z vlastních zásob. :-)

 

Více informací o mně, kurzu nebo ukulele: www.jaknaukulele.cz  nebo www.veritas-learning.cz 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články a informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.