Tvůrčí psaní podle Lustiga

20151008-105337-profilovka.png

Markéta Šetinová

Novinářka a spisovatelka Dana Emingerová si získala profesionální jméno v dobách popularity časopisu Mladý svět reportážemi, cestopisy a zejména portrétními rozhovory se známými osobnostmi.Její interview s Václavem Více o lektorovi »

20151007-121434-images.jpeg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Víkendový seminář je otevřen pro maximálně dvanáct lidí a vůbec nevadí, je-li někdo začátečník či pokročilý. Během dvou dnů vás zavede do tajů a zákonitostí nejlepšího psaní, které geniálně zakódoval už Aristoteles dávno před naším letopočtem a nejslavnější autoři pak dál rozvíjeli. Dozvíte se, kdy musíte být originální a co se naopak pečlivě učit od svých předchůdců a zkušenějších kolegů. Během lekcí panuje uvolněná rodinná atmosféra, byť lektor musí být přísný, co se týká plnění zadaných úkolů, které dostanete poté, co se do kurzu přihlásíte. To je podmínkou, aby semináře mohly dobře fungovat a bylo o čem diskutovat. 

Program kurzu

 • Psaní nesmí být nuda
 • Co říkal už Aristoteles 350 let před naším letopočtem
 • Co říkal Arnošt Lustig, O. Pavel, E. Hemingway a A. P. Čechov
 • Proč píšeme aneb jaké poučení z našeho textu plyne
 • Co je rezonance
 • Jak důležité jsou proporce
 • Práce s detaily při popisu
 • Pět nejlepších způsobů, jak posunout děj
 • Jak namixovat dobrý text ze správných „cihel“
 • Jak se píše o lásce - co říkal už Platón
 • Jak a kdy používat sprostá slova – co říkal Karel Čapek
 • Praktická cvičení a debaty nad všemi texty, stvořenými při semináři i donesenými

Termín a čas konání

Kurz probíhá v sobotu a v neděli vždy v tříhodinovém dopoledním (9-12) a tříhodinovém odpoledním bloku (13.00-16.00), mezi nimi je pauza na společný oběd.

Reference

"V květnu 2015 jsem se zúčastnila dalšího z pravidelných zasedání evropských úředníků a komisařů BCESA (Bankovní komise pro sociální dialog) při EBF (Evropská bankovní federace), tentokrát v Kodani. Na konferenci bylo 15 evropských zemí.  Zástupce každého státu měl prezentovat aktuální přehled o politické, ekonomické a sociální situaci ve své zemi. Další den jsme měli pracovat všichni dohromady na společném výstupu za bankovní sektor pro EBF. Díky dlouhodobé průpravě, které se mi od Dany Emingerové dostává, se zlepšil můj mluvený i písemný projev tak, že jsem v Kodani byla označena za nejsrozumitelnějšího a nejvíce strukturovaného řečníka. A byla jsem pověřena přednést pro EBF i výsledek naší společné týmové práce."

Jitka Schmiedová, HR ředitelka, Česká spořitelna 

"Stále ještě jsme oba plni nadšení z krásného víkendu, který jsi nám připravila. Já osobně mám pocit krásně vyčištěného harddisku od všech spamů, depel apod. Ten pocit čisté houby, která může nasávat všechno nové, jsem neměl od svých sladkých studentských let (navíc dnes umocněný tím nádherným ránem). Prostě bylo to super. Už v neděli večer nám to ani jednomu nedalo, a zase jsme si k tomu sedli. Radost."

Martin Mašek

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.