Tvorbou k sobě: Maska mého strachu

436o1f7kqj5z02k-430150249-1157955975194075-8241064245785907917-n.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Maska mého strachu: 

Nejprve se zabýváme tím, co nám brání. Hledáme to, co nás omezuje až paralyzuje. Masky můžeme ztvárnit v různých formách. Vždy si vybíráme takové ztvárnění, které je pro nás nějakých způsobem lákavé. Máme zde prostor vyzkoušet si, co nám opravdu sedí. Co nám brání proniknout do naší identity? Přesně na to se zaměřujeme v tomto workshopu. 

Sejdeme se v příjemné atmosféře, kde budete mít možnost poznat nové známé, se kterými budeme sdílet naše obavy. Navzájem se podpoříme a prozkoumáme, co pro nás strach představuje. Dáváme mu určitou podobu. Tím si ho můžeme trénovat, zjišťujeme jak s ním nejlépe nakládat. V bodech vypadá program následovně: 

  • Představení konceptu
  • Seznámení se / povídání o strachu
  • Záměrná tvorba 
  • Sebereflexe 
  • Získávání zpětných vazeb 
  • Náměty k další práci se strachem

V případě, že otevřeme nějaké téma vyžadující více práce, můžeme se domluvit na další individuální práci nebo Vás nasměruji na odborníka. 

Obecně o metodě: Metoda aplikovatelná na nás samotné, při práci s jedinci i ve skupině. V navrhovaných tématech můžeme přinést svojí osobnost různými postupy a materiály. V jednotlivých blocích hledáme jaký způsob tvoření nám je nejpříjmnější, nebojíme se tedy experimentovat a hledat. Při práci se skupinou dodržujeme stanovená etická pravidla. Při introspekci přemýšlíme pozorně, na co se cítíme být připraveni a své hranice posouváme bezpečným způsobem. Díla po tvorbě diskutujeme a snažíme se je analyzovat. 

Pro koho je kurz vhodný: Kohokoliv, kdo chce pracovat s tématem svého strachu. (V případě, že si chcete tento okruh zpracovat ale máte psychologickou nebo psychiatrickou diagnózu. Nejdříve mi napište, poradíme se, jestli je pro Vás kurz vhodný nebo ho pro Vaše potřeby upravíme.) 

Co si vzít s sebou: Materiály se kterými chcete pracovat. Maska totiž může mít mnoho podob. Pro tento kurz se ale ideálně hodí, takový materiál, který Vám 

Proč na tenhle kurz zrovna ke mně: Jde o koncept, který jsem vymyslela. Aktuálně připravuji na toto téma knížku. Máte tedy možnost dostat se k informacím ještě dříve než celý koncept vyjde více na povrch. Odnesete si zajímavý způsob, jak dále pracovat na poznávání sebe. 

Doprovodné fotky

  • 28e0kpvbbti2ekj-430061705-961413022053479-8649057144897860006-n.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.