Soběstačný rodinný dům - jak na to

1b2n37uyyrr-dsc-0102-300x300.jpg

Jan Márton

Jsem autorizovaný architekt ČKA s 12 lety praxe v navrhování úsporných staveb. Člen Rady Centra pasivního domu, místopředseda spolku Ekodům. Externí specialista na katedře Budovy a prostředí FSv ČVUT. Člen liberecké Více o lektorovi »

7q60m4aaok8-chvatal-01.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Seminář je určen pro Vás, pokud:

 • Uvažujete o úsporném domě, nejste si jistí, ale chcete znát všechna úskalí i potenciál? Dozvíte se základní informace v kostce.
 • Necháváte si navrhnout dům? Můžete být architektovi informovaným partnerem či zvídavým klientem. To vždy vede k lepšímu výsledku a dobrého architekta to motivuje.
 • Chybí Vám objektivní informace od nezávislých odborníků? Přednášející pracují nezávisle na firmách a dodavatelích a disponují dlouhou praxí v oboru včetně zpětné vazby ze svých staveb.
 • Chystáte se stavět svépomocí? Dozvíte se informace v širších souvislostech, abyste šli k cíli přímou cestou bez zbytečných chyb. Druhý dům prý bývá lepší než první. Po semináři se možná do druhého domu nebudete muset pouštět.
 • Jste projektant, architekt nebo realizační firma a chcete se v této problematice vzdělat? I pro Vás je kurz vhodný. Informace budou prezentovány v širších souvislostech a podrobněji i na základě Vašich přímých dotazů.

PROGRAM SEMINÁŘE

 • 9,00 — 12,00: Úvod do navrhování úsporných staveb, jejich fungování a principy, možnosti nízkonákladové optimalizace
 • 12,00 — 13,00: Oběd
 • 13,00 — 15,00:  Materiály a konstrukční řešení pro úsporné stavby, konvenčně používané a přírodní materiály, návaznosti konstrukcí a detaily staveb, příklady staveb
 • 15,00 — 15,30: Přestávka, diskuze
 • 15,30 — 18,00: Technická zařízení v pasivních domech — vytápění, řízené větrání, obnovitelné i neobnovitelné zdroje energie, komplexní řešení vodního režimu v domě i na pozemku

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Seminář se koná v centru Prahy, ve Skautském institutu, Staroměstské nám. 4/1. Prostor je pěšky dostupný jak ze všech linek metra, tak z Hlavního nádraží či AN Florenc. Pro oběd lze využít mnoho místních restaurací — tipy bez účasti všudypřítomných turistů nabídneme na místě. Dostatek tekutin bude zajištěn na místě.
Maximální počet účastníků je 25. Pokud už předem máte otázky související s tématem, neváhejte nám je zaslat předem. Zareagujeme na ně při semináři.

CENA SEMINÁŘE

Cena: pro jednotlivce 2 500 Kč, pro dvojice 3 500 Kč.
Storno podmínky — vrácení poplatku: do 7 dní před seminářem 50 %, týden před seminářem 0 %.
Na seminář Vám bude vystavena faktura. Ceny jsou konečné.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Ing. arch. Jan Márton / ateliér Nature Systems
Autorizovaný architekt ČKA, 12 let praxe v navrhování úsporných staveb. Člen Rady Centra pasivního domu, místopředseda spolku Ekodům. Externí specialista na katedře Budovy a prostředí FSv ČVUT. Člen liberecké klimatické komise. Vydavatel a hlavní autor knihy Stavby ze slaměných balíků (2014). Jeho klienti společně s ním přednáší na konferenci Příběhy domů. Lektor kurzů zaměřených na přírodní stavitelství.

Ing. Pavel Minář / Ekostep
Autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby a technika prostředí, praxe ve stavebnictví od roku 1998. Od roku 2008 se věnuje navrhování pasivních staveb, včetně dozorů na stavbách a poradenství. Klade důraz na optimalizaci staveb, tj. na jejich komplexní návrh se zohledněním všech širších souvislostí (zejména ekologie, úspora energií, jednoduchost, vstupní a provozní náklady, provázanost technických systémů, komfort vnitřního prostředí a individuální přístup).

Doprovodné fotky

 • 9ktnzpd5kdd-seminar-1-den-chv.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?