Slow fashion aneb najdi stylové oblečení českých tvůrců

17uxen0v64xvdxc-vlci-mak.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Nabízím konzultace a osobní provázení Prahou na cestě za dobře padnoucími kousky šatníku, které lze objevit v obchodech českých oděvních značek, ale také u místních dámských krejčových nebo pražských návrhářek. Cílem kurzu je, aby člověk uměl rozpoznat kvalitní textilní materiály a vyzkoušel si jiný způsob nakupování oblečení a doplňků. I v dnešní době lze pořídit oděv velké řemeslné kvality, který člověk může nosit mnoho let a odolává zubu času.

Ráda bych účastníkům zprostředkovala zážitek projít si malé příjemné obchody a ateliéry tvůrců, kde panuje přátelská a uvolněná atmosféra a kde lze v klidu zkoušet, co člověku sluší a v jakém střihu či barvě se dobře cítí. Zároveň lze také zařadit do portfolia výběrový second hand zaměřený na kvalitní oděvní kousky a značky a prozkoumat i toto odvětví udržitelného stylu oblékání. Součástí bývá také focení v jednotlivých modelech, aby se člověk mohl následně rozhodnout, v jakém střihu a barvě se sám sobě nejvíc líbí. Ráda nasdílím své zkušenosti a ještě raději pomáhám najít lidem to, v čem se cítí jedinečně. Součástí tůry je poradenství ohledně výběru materiálů, údržby oděvů a udržitenějšího odívání.

Itinerář kurzu lze dohodnout individuálně dle potřeb účastníka a za 4 hodiny navštívit 3 až 4 obchody s módou či doplňky a zastavit se cestou také na dobrou kávu, kde lze sdílet další dobré tipy a odkazy. Je možné také plnit zadání a společně hledat např. outfit na určitou společenskou akci jako je svatba nebo stylová párty, anebo třeba vybírat kapsulový šatník. Součástí zážitkového odpoledne může být návštěva příjemné kavárny, kde můžeme probrat další témata spojená s oblečením a hledáním stylu.

Túra je zamýšlená buď jako individuální služba, popř. ji lze podniknout pro skupinu kamarádek nebo v menším okruhu účastníků jako návštěvu obchodů českých značek.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.