SEO pro začátečníky aneb jak získat relevantní návštěvnost

23xdhlo0em5-janpolzer.jpg

Jan Polzer

Předávání znalostí ostatním mě provází celý můj profesní život. Ať už se v průběhu let název mého zaměstnání měnil jakkoli, vždy jsem měl něco společného se Více o lektorovi »

1xib3h9873t-seo.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 44 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Řada lidí má od nového webu přehnaná očekávání. Web je online, tak by se schránka s příchozí poštou měla začít plnit objednávkami, rezervacemi, poptávkami. Není to tak? Že na váš nový web vlastně skoro nikdo zatím nechodí? Pokud jste se v této situaci poznali, nezoufejte. Podobné vystřízlivění z nového webu má spousta lidí a je úplně jedno, zda za něj utratili desítky tisíc nebo pár stokorun měsíčně.

Spuštěním nových webových stránek totiž vše teprve začíná. Ukáži vám, jak se o ně starat s minimálním rozpočtem a jak pěstovat jejich obsah tak, aby vám vyrostly v prostředek, který přivede zákazníky, čtenáře či fanoušky. Zkratky SEO není třeba se bát. Pro začátek bohatě postačí, pokud budete rozumět svému oboru, najdete si chvíli času a ten do svého webu investujete.

Naučím vás, jak tvořit obsah tak, abyste z vyhledávačů přivedli relevantní návštěvníky. Web, na který vám bude denně chodit více jak tisíc lidí je k ničemu, pokud tam nenaleznou, co předpokládali. Naučíme se cílit nikoli na množství návštěvníků, ale na uspokojení těch, kteří přijdou. Samozřejmě včetně toho, abychom jim web dostali na oči.

Podíváme se, jakými nástroji lze bezplatně vyhodnocovat návštěvnost webu, ukážeme si, proč obyčejné počitadlo návštěv je naprosto k ničemu. Budeme se věnovat i technické stránce webu, ale srozumitelně, bez zahlcení cizími slovy a termíny. Naučíte se minimum k tomu, abyste věděli, co případně chtít po svém dodavateli webu nebo jak jeho práci zkontrolovat. Během kurzu také probereme nejčastější mýty, na které se vás budou snažit zlákat nekvalitní SEO specialisté. Také už vám někdo takový nabízel zaručené první místo ve výsledcích hledání?

Osnova kurzu

Základy SEO

 • Základní pojmy, SEO, SERP, SEM, klíčová slova, penalizace atd.
 • Co je a není klíčové slovo a v jaké souvislosti vás zajímá
 • Jak vyhledávač zpracovává webovou stránku

Pěstujeme obsah webu

 • Co je to analýza klíčových slov a proč bez ní nezačínat?
 • Významné komponenty SEO ve struktuře obsahu
 • Mapa webu – pro lidi nebo pro vyhledávače?
 • Prolinkování obsahu, interní a externí odkazy
 • Budování zpětných odkazů

Ladíme obsah webu pomocí bezplatné Google Search Console

 • Podívejte se, co ví Google o vašem webu
 • Jak to využít pro získání více návštěvníků
 • Jak najít chyby na webu

Bezplatné nástroje – výběr základních funkcí

 • Google Analytics
 • Screaming Frog SEO Spider
 • Srovnání konkurenčních webů

Jak nenaletět podvodníkům

 • Mýty o SEO
 • Co je špatně na SEO automatech
 • Zajímavé zdroje informací

Prakticky. Minimum slajdů, maximum vašich webů

Nikdy jsem neměl rád školení, kde se lektor prochází před slajdy z PowerPointu, v horším případě ještě otočen zády k účastníkům kouká na projekční plátno. Slajdy si pro vás samozřejmě připravím, ale většinu času budete koukat do displeje před sebou. Podíváme se na vaše konkrétní weby, vaše příklady, vyzkoušíte si sami navrhnout zlepšení vlastních projektů. Pokud se jimi veřejně nebudete chtít prezentovat, nevadí. Mám v záloze připraveno několik příkladů skutečných webů, které si vylepšení po stránce SEO zaslouží.

Kurz trvá okolo čtyř hodin, v závislosti na dotazech účastníků. Maximální počet lidí je omezen. Za roky školení se mi osvědčil menší kolektiv, u kterého je více času a možností věnovat se individuálním potřebám účastníků kurzu.

Kurz pro začátečníky. Žádné nesrozumitelné termíny

Tento kurz je sestaven tak, aby mu rozuměl každý, kdo provozuje webové stránky. Nemusíte tedy být nutně programátor, který stránky vytvořil, ale měli byste mít povědomí o tom, jak se pracuje s internetem. Snažím se udržovat rovnováhu mezi povrchností a hloubkou tématu, tak aby jej pochopil i méně ostřílený webař.

Školení vede člověk z praxe

Tvorbou webových stránek se zabývám od roku 2001, od roku 2004 pak funguji na volné noze jako OSVČ spolupracující s dalšími profesionály z oboru, především s grafickými návrháři. Mám znalosti jak z pohledu programátora, tak z pohledu uživatele či obsluhy webu. S optimalizacemi pro vyhledávače tedy pomáhám v určité míře všem svým klientům, a to především radami a tipy z praxe. Věnuji se jí také u svých vlastních webových projektů, kterých je momentálně okolo dvou desítek.

Různé kurzy a školení provádím od roku 2001, ať už se jednalo o práci s kancelářským software, nebo programováním a věcmi souvisejícími s webovými stránkami. Můj životopis a přehled realizovaných webů je k nalezení na www.polzer.cz.

Co si vzít s sebou?

Notebook či tablet, zápisník a dobrou náladu. Nezapomeňte si dotazy ke svým projektům. Připojení k internetu přes Wi-Fi a elektrickou energii dodám.

 

Doprovodné fotky

 • 41oqx8kcj1g-seo-polzer.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.