Sebepoznání s koňmi: Co když přijdou emoce?

1ywb6wwlrd0yfc9-profilovka.jpeg

Kateřina Vítková

Vzdělávání je mým motorem. Živí mě jak profesně, tak je pro mě motivací se neustále posouvat. Prvních 20 let života se můj život točil kolem zvířat, aby pevně Více o lektorovi »

1ywb6wwlrd0yfc9-profilovka.jpeg

Kateřina Vítková

Vzdělávání je mým motorem. Živí mě jak profesně, tak je pro mě motivací se neustále posouvat. Prvních 20 let života se můj život točil kolem zvířat, aby pevně Více o lektorovi »

7ue1d32j98xf7mk-emocei.jpeg
Okrouhlo Zahořany, Praha - Západ, Praha (mapa)

už jen 3 účastníci a kurz se uskuteční

Zbývá 7 míst

Přihlášení účastníci

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Koně, stejně jako lidé, vnímají intenzivně prostředí, ve kterém se právě nacházejí. Na rozdíl od nás ale nejsou zahlceni přemíláním minulosti, telefony, deadliny a obavami, co přijde zítra. Řeší a reagují jen na přítomný moment. Pokud jsme v něm s nimi, pak na naše aktuální já. Neovlivňuje je, kolik vyděláváme, jaký máme titul, nebo jak navenek vypadáme. Díky tomu nám nabízejí prostor, ve kterém můžeme bez odsuzování poznávat, zkoušet a snažit se porozumět tomu, co se v nás odehrává.

Každý v takový moment reagujeme jinak. Někdo cítí úlevu, že nemusí nic předstírat. U někoho převládne strach nebo stud. Může dojít na vztek, dojetí, smutek, radost, bezmoc... V někom nastane prázdno a utlumení. Ve všech případech dostaneme příležitost, dozvědět se něco o sobě. Nejen přemýšlením, ale i prožitkem, doslova na vlastní kůži.

Pokud byste chtěli takový moment zažít a zjistit, co vyvolá právě ve Vás, rády se s Vámi potkáme na na našem jednodenním seberozvojovém semináři CO KDYŽ PŘIJDOU EMOCE.

Na tomto kurzu se zaměříme na informace, které nám přináší emoce a jak s nimi nakládat.

Koně jsou skvělí učitelé toho, jak vnímat emoce jako informace. Vyrovnaní koně jsou mistři emocionální obratnosti – schopnosti získat informaci, kterou emoce nese, přizpůsobit tomu své chování, vztah či prostředí a poté nechat emoci jít a vrátit se do klidu a rovnováhy.

Oproti tomu se my lidé často zmítáme v začarovaném kruhu potlačování emocí a následně jejich nepřiměřeném vyjadřování. Speciálně u emocí, které vnímáme jako nechtěné či společensky nevhodné.

Na kurzu se seznámíte s tím, jak s emocemi pracují koně a jak se od nich můžeme učit emoční inteligenci. Naučíte se jaké informace hledat za jednotlivými emocemi a jak na ně reagovat než začnou zesilovat. Tak, abychom se mohli vrátit zase do klidu. Zaměříme se také na dechová cvičení, které vám umožní lépe vnímat emoce své i okolí.

Očekávat můžete:

  • aktivity bez koní
  • aktivity s koňmi 
  • dechová cvičení
  • naladění na své tělo 
  • vzájemné sdílení
  • teorii k tématu - emoce jako informace
  • drobné občerstvení

A také den strávený uprostřed krásně přírody, s podobně laděnými lidmi v malé, bezpečné skupině do 8 účastníků. To vše kousek za Prahou v dosahu PID. Setkání je určeno pro účastníky od 16 let.

Kurz vedeme již od roku 2023 spolu s Kačkou Jechovou, která je již mnoho let součástí našeho týmu EquiT&T. Kačka kromě našich akcí v EquiT&T pravidelně vzdělává mladé lidi v rámci organizace Junák.

Našimi spolulektory jsou naši zkušení a vnímaví koně - Danny a Xavier. V našich kurzech pracují s klienty již více než 5 let. 

 

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Víš, že Kateřina vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 39ttsf6z9k5k16o-kakadax.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.