Rychlokurz Taojogy: úvod do energetických meditací

1k77ieoxif4uw85-michal-ctverec.jpeg

Michal Jaško

S taojogou jsem začal v roce 2017. Dnes už ji vyučuji jako instruktor UHT.  I když jsem byl vždy hlavně racionální typ, hned při prvních zkušenostech s vnitřním Více o lektorovi »

292ebuxcdjmdqld-obrazek22222.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Víš, že máš uprostřed břicha nevyčerpatelný zdroj životní energie? Čínští mistři to věděli a po tisíce let si své učení předávali. Soubor jejich znalostí se dochoval v taoistickém kánonu. Mantak Chia ho prostudoval, vybral z něj ty nejúčinnější techniky, zjednodušil je a sestavil z nich systém Univerzální Léčivé Tao vhodný pro západního člověka v moderním světě. Ty z něj teď můžeš těžit!

Tao je cesta na celý život, její podstatu ti ale ukážu za jedno odpoledne.

Co z toho budu mít?

Tento kurz slouží jako nezbytné minimum pro zahájení vlastní každodenní praxe. Teoretický výklad omezíme a budeme hlavně cvičit, abys sám na sobě zažil účinky práce s energií. Během tří hodin ti předám ucelený základ Taojogy. Techniky budou zjednodušené, aby sis s nimi poradil i bez zkušeností s meditací a energetickým cvičením. Je to lepší, než kdybychom se podrobně věnovali jen některým technikám a jiné by ti pak chyběly úplně. Na rychlokurzu si vše vyzkoušíš a získáš jasnou představu, o čem Taojoga je. Pokud ti bude jednoduchý přístup stačit, můžeš po zbytek života cvičit, co ses se naučil, a být v rovnováze. Když se budeš chtít dál rozvíjet, můžeš navázat sérií lekcí vnitřní alchymie, kde se tématice základů věnuji do detailu.

Kurz je pro tebe vhodný, pokud si chceš zlepšit zdraví, zbavit se stresu, zotavit se po vyhoření, nenechat se zmítat emocemi a být aktivní a plný sil i v pokročilém věku. Meditující mohou svou praxi obohatit o energetickou složku.

Naučíš se detoxikovat tělo, uvolnit negativní emoce a pěstovat ctnosti. Odstranit vnitřní konflikt, pocítit vnitřní teplo a plnost. Zjistíš, jak dobře usnout. Můžeš být pokojnější, stabilizovat svou psychiku, ukotvit mysl i ducha a najít zdroj vnitřní síly. Můžeš být atraktivnější - bude z tebe sršet energie a radost. Energie je základ života. Poznáš, jak na tebe techniky tao působí a jak si jimi můžeš pomáhat.

Jak to probíhá?

Většina cvičení na Základech probíhá vsedě na stoličce formou meditativních technik. Rád je nazývám aktivní meditace. Nesnažíme se při nich vyprázdnit mysl. Mysl je od toho, aby myslela, zaměstnáme ji tedy vizualizací a vedením energie. Pokud tě vždy nudilo sedět a pozorovat dech, ale chceš dát meditaci ještě šanci, Taojoga může být přesně pro tebe.

Díky tomu, že techniky Taojogy vychází z tisíciletých tradic a v moderní podobě je cvičí čím dál víc lidí po celém světě, jsou již silně usazené v kolektivním vědomí. Napojujeme se na linii Taoistických mistrů. Samotná cvičení vypadají jednoduše, jde ale o silné a vyladěné praktiky, noví studenti tak mohou dosáhnout rychlého pokroku. Někteří cítí proudit silné energie již na první hodině. Dostat praxi pod kůži usnadňuje i energetický transfer při vedené meditaci ve skupině. Není nutné mít žádné zkušenosti v meditaci a práci s energiemi.

Obsah kurzu

Naučíš se detoxikovat tělo, rozproudit v něm energii, rozpustit stres, zbavit se bolesti, únavy a navázat kontakt se svými orgány. Zjistíš, že každý z nás může pracovat s léčivou energií technikou vnitřního úsměvu.

Dozvíš se, jak pracovat s emocemi - konkrétně a prakticky. Odblokuješ a transformuješ své negativní emoceenergetizuješ si orgány a aktivuješ ctnosti. Zbavíš se potíží s usínáním!

Dozvíš se, co to znamená ustřednit se a jak se to dělá v praxi. Připomeneš si původní dech a nekonečný zdroj síly uvnitř každého z nás - energetickou baterii.

Poznáš energetická centra (čakry) z pohledu tao. Sám si je pročistíš, zprůchodníš a harmonizuješ. Otevřeš si mikrokosmický orbit - dva hlavní meridiány v těle. Naučíš se, jak chránit svou vybudovanou energii před rozptýlením.

Zjistíš, jak můžeš s energií expandovat do prostoru. Naučíš se zapojit vnější zdroje - zemskou a nebeskou sílu. Poznáš neomezený zdroj energie, kterou se můžeš dobíjet. Potřebuješ zakořenit nebo povznést? Spojením nebes a země se naučíš vyvážit jin a jang podle svých potřeb, aby sis zachoval harmonii.

Zacvičíme si tyto techniky:

 • rozcvička na stoličce
 • vnitřní úsměv přes srdce
 • taoistická omlazující masáž orgánů
 • 6 léčivých zvuků
 • vnitřní úsměv ve smyslu podpory 5 prvků
 • 3 ohně
 • aktivace Tantienu
 • původní dech - embryonální dýchání
 • dobití baterie a napojení na původní sílu člověka
 • zprůchodnění energetických center (čaker)
 • mikrokosmický orbit - jinový a jangový meridián
 • zemská energie a nebeská energie

Technické detaily

Cvičení je vhodné pro muže i ženy bez věkového omezení.

Kurzy se konají v malých skupinách osobně v Brně, po předchozí dohodě je možné je realizovat i online.

Kurz trvá 3 hodiny včetně přestávky. 

Obdržíš PDF s popisem všech cvičení. Kurz je intenzivní, proto doporučuji techniky hned začít procvičovat, ať je nezapomeneš. Na úvodní lekci navážou pravidelná skupinová cvičení Tao pro život.

Doprovodné fotky

 • 8ktg7asn2v4xpsd-obrazek1111.jpg
 • 5yt9rpczldx6t1b-obrazek3.jpg
 • 58qm7v9ehnkjlhj-obrazek50.jpg
 • 6i08wwy60yquta3-obr3.jpeg
 • 79i97o40uboyv16-taojoga.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.