Video kurz

Drátované šperky pro začátečníky

7weuyi0j93af7e1-obrazek-2022-12-16-112252011.jpg

Anna Benešová

Jsem drátenice a lektorka tradiční techniky drátování, kterou převádím do moderní podoby. Mám za sebou 17 let zkušeností s drátováním a nespočet kurzů, online Více o lektorovi »

7weuyi0j93af7e1-obrazek-2022-12-16-112252011.jpg

Anna Benešová

Jsem drátenice a lektorka tradiční techniky drátování, kterou převádím do moderní podoby. Mám za sebou 17 let zkušeností s drátováním a nespočet kurzů, online Více o lektorovi »

4j7jptddwd7uoll-titulka-videokurz.jpg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

10dílný videokurz o drátování šperků + bonusy

Připravila jsem pro vás svůj první videokurz na drátované šperky a srdečně Vás na něj zvu do členské sekce.

 
Podívejte se, co vás v kurzu čeká:Co se v kurzu dozvíte?

  • jaké pomůcky a druhy drátů můžete na drátování šperků používat
  • jak drát před začátkem tvorby připravit
  • jak vyrobit náušnicové háčky za zlomek prodejní ceny
  • jak vyrobit jednotlivé šperky: náušnice, náhrdelník, náramek, prstýnek i sponku do vlasů
  • jak šperky napatinovat
  • jak se tepe a ohýbá drát
     

Co je drátování:

Drátování je stará slovanská technika původně pouze na užitné věci: opravu rozbitých hrnců, výrobu věšáčků nebo třeba pomůcek do kuchyně. Dnes již v původní podobě nepřetrvává, ale transformovalo se do podoby estetické. Pomocí drátování se dají vyrobit krásné a originální šperky a já vám v následujících deseti videích a dvou bonusech ukážu, jak na to. Na tradiční způsob drátování, jak ho známe ze skříní našich babiček, naráží i moderní tendence ze zahraničí, zejména v Americe rozšířený tzv. wire-wrapping (volně přeloženo jako motání drátů). Základy této techniky vám v kurzu také představím a díky jednoduchosti základních výpletů budete sami umět obě techniky kombinovat. Čistě touto technikou jsou vedené třeba kurzy Klíč a List.

Myslela jsem na vše, proto je kurz koncipovaný od nejjednodušších návodů až po ty složitější. Pokud jste ještě nikdy nedrželi v ruce kleštičky, nevadí. Všechno se postupně dozvíte a naučíte a hlavně: kdykoliv si mě můžete zastavit a znovu přehrát.

V návodech najdete všechny druhy šperků: vyrobíme si náušnice i přívěsky, celý set i s náramkem a dokonce i sponu do vlasů. V některých návodech nabízím více alternativ a nápadů, jak se dají šperky dále ozvláštnit.

Celý můj videokurz vás bude bavit, ocitnete se v něm na mých kurzech drátování s tím rozdílem, že vy nemusíte nikam jezdit a já budu u vás v obýváku :-). Tedy jenom virtuálně a za zlomek ceny, kterou by všechny živé kurzy jinak stály.

Takže kleště a dráty na startovní čárů a můžeme vyrazit! Deset nových nápadů čeká na vaše zpracování :-)

Jaká videa vás čekají?

Pomůcky a materiál
1. Tepané náušnice
2. Hráškové lusky
3. Houslové klíče
4. Jednoduchý oplet krystalu
5. Kytičkové náušnice
6. Klíč
7. Růžičkový set
8. List
9. Náramek
10. Spona do vlasů
Bonusy: náušnicové háčky, patinování 

Kdo je Monsterance?

Drátováním se zabývám přes 15 let. Už od malička jsem neznala lepší zábavu než si sedět v koutě a motat dráty. Puberta mi s tím pak trochu zamávala, ale jsem zpět:). A v plné síle, s vědomostí marketingu a jasným cílem: oživit tohle staré řemeslo a dát mu zase glanc všedních dní. Beru jako svoje poslání předávat svoje nápady dál. A aby bylo celé kolečko v rovnováze a já mohla dále tvořit a vyučovat tuhle kouzelnou techniku, nabízím vám svůj první placený videokurz Drátované šperky pro začátečníky. Jeho koupí dostanete nejenom 10 opravdu funkčních návodů na šperky, tipy na prodejní artikly do vašeho stánku, ale podpoříte moji další tvorbu v tomhle skvělém oboru. Děkuji a těším se na vás v členské sekci :-).

Vaše Anna Monsterance 

 

Víš, že Anna vede také tyto kurzy?

Víš, že Anna vede také tyto kurzy?

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.