Roubování – množení ovocných stromů

6wyq8uspjyg469p-siluvky-191027-079.jpg

Dominik Grohmann

Ovocné stromy jsou symbolem vztahu člověka a krajiny. Ze všech sil se snažím tento vztah posilovat. Pomáhám tedy lidem i krajině s výsadbou a péčí o ovocné stromy. Už mnoho let se snažím ovocným stromům co nejvíce Více o lektorovi »

1rmhy4jyqqy7j9h-img-3804.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Mnoho lidí si přeje zachovat starou jabloň či třešeň po své prababičce. Není nic jednoduššího než si konkrétní strom naroubovat na nějaký mladý a udržet tak danou odrůdu při životě. Přijďte na kurz a vyzkoušejte si facinující techniky množení ovocných stromů.

Na kurzu získáte teoretický základ a dozvíte se základní principy roubování. Ukážeme vám jak držet nůž, kdy přitlačit a na co si dát pozor. Každý z účastníků a účastnic bude mít k dispozici roubovací nůž, se kterým si bude vše zkoušet. Praxi bude věnován značný prostor, protože ta je u roubování nejdůležitější. Zároveň chceme, abyste odcházeli s pocitem, že umíte roubovat.

Kromě toho probereme i problematiku podnoží, semenaření a velký prostor bude dán vašim dotazům.

Na místě budete mít možnost si zakoupit roubovací nože, štěpařský vosk a gumové úvazky. Až tedy dorazíte domů, můžete rovnou vyrazit roubovat své vlastní stromky.

Kurz povede Dominik Grohmann (potulný sadař) a Kristína Kadlecová (ovocnářka s praxí z ovocné školky).

Doprovodné fotky

  • 7xm6lbwtddu0owz-img-3793.jpg
  • 9is6jjuadfx85wm-img-3813.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?