Rodinné konstelace

28ovjpy9wrh-dscn5312.jpg

Irena Kašparová

Mám ráda lidi, ráda poslouchám jejich příběhy, uvěřitelné i ty neuvěřitelné. Každý den mi zas a znovu pomáhají objevovat zákonitosti i řády, které protkávají lidský život. Věřím, že energie, kterou do světa vysíláme se k Více o lektorovi »

2xnkudf98pn-maly-princ.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivníSledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Základní touha člověka je touha po lásce. Láska proudí rodem každého z nás, od starších generací k mladším. Tedy alespoň v ideálním případě. Většinou se na dráze lásky vyskytnou překážky, které její tok zauzlí. Tím vzniká bolest. Místo, abychom hledali lásku k sobě sami u sebe, obracíme se jinam – k partnerovi, k práci, k adrenalinu, k Bohu. Nic z toho nás však nedokáže dlouhodobě uspokojit, pokud v prvé řadě nepřijmeme sami sebe. Cítíme se nešťastní, nemocní, vyčerpaní. S tímto stavem dokáže člověku pomoci řada seberozvojových metod a technik. Jednou z nich je i metoda rodinných konstelací.

Tato skupinová terapie pracuje na bázi faktu, že každý člověk je součástí širšího systému lidí, kteří na jeho život mají bezprostřední vliv. Nejčastěji sem patří členové rodiny, práce a blízkého okolí. Protože člověk je tvor společenský, snaží se vědomě i podvědomě reagovat na podněty svého systému, zařazovat se do něj či rebelovat podle tlaků, nálady, své osobnosti a možností. Při konstelaci představí klient své téma a podle pokynů průvodce vybere a rozestaví v prostoru z ostatních anonymních účastníků svůj systém.  Ti se následně pohybují podle svého cítění, popisují své city a pocity, prožívají své emoce. Nejedná se o divadlo, ale o proudění energií ze systému zadavatele skrze zvolené zástupce. Těžko se to popisuje slovy a rozumem – kdo nezažil, často nechce uvěřit. Zadavatel konstelace sleduje výjevy ze svého života, což mu pomáhá ujasňovat si souvislosti, vztahy, příčiny a následky svého jednání. Sám si stanoví, kam až chce svůj výjev pustit, jak moc je ochotný přijmout a žít změnu. Terapie má léčivé a hojivé účinky pro klientovu duši.

Seminář je určen pro ty, kteří touží po změně svého života, ve kterém je cosi tíží a nevědí si s tím rady. Mohou to být problémy v rodině, ve vztazích, v zaměstnání, problémy se zdravím, nevyjasněný dlouhotrvající smutek či strach, chybějící radost ze života, strach o děti, o život.
Každý účastník si staví na semináři svoji vlastní konstelaci a zároveň může být vybírán do konstelací jiných. Seminář je anonymní a na přátelské bázi, vzájemně se představujeme křestními jmény, zavazujeme se k mlčenlivosti a tykáme si. V ceně semináře je čaj (neomezeně), oběd si každý účastník zajistí z vlastních zdrojů či v nedalekých restauracích. Seminář je celodenní. 

Lysá nad Labem je výborně dostupná nejen ze středních Čech, ale i z Prahy, každou půlhodinu sem jezdí z Masarykova nádraží vlak. Rodinné centrum se nachází deset minut chůze od vlakového nádraží. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?