28ovjpy9wrh-dscn5312.jpg

Irena Kašparová

Na Naučmese od 10. 12. 2018.

Mám ráda lidi, ráda poslouchám jejich příběhy, uvěřitelné i ty neuvěřitelné. Každý den mi zas a znovu pomáhají objevovat zákonitosti i řády, které protkávají lidský život. Věřím, že energie, kterou do světa vysíláme se k nám časem vrací, a proto má v životě smysl cílit na rovnováhu, při které je péče o osobní ego vyváženo zájmem a péčí o druhé. To je mou touhou i při pořádání seminářů. Obohacují mě a já skrze ně dokáži obohacovat druhé. 

Vždycky mě fascinovalo, jak se věci dají dělat různými způsoby a přitom dojít ke stejnému cíli. Vyrůstala jsem v době socialismu, kdy se alternativa nenosila a naopak stádovitost byla normou každodennosti. O to víc si užívám tohle čtvrtstoletí svobody, kdy už tíhou našeho života nejsou zákazy, ale naopak představa snad až přílišné volnosti. Navzdory tomu zůstává většina z nás svázaných ve svých zajetých pravidlech a kolejích života, které položily generace před námi. Někteří z nás tím trpí, hledáme sami sebe v životě jiných, jak je krásně vidět skrze rodinné konstelace. Tahle cesta seberozvoje mi v mnohém změnila život. Naučila mne, jak důležité je prožívání všech citů i pocitů, které v sobě nosím, jak silný hybatel může být strach, jak nevyhnutelná a hojivá může být bolest,  jak široké a hluboké opory v životě se mi dostane, pokud si do něj přizvu všechny členy svého rodu, včetně těch, kteří jsou nepohodlní, zapomenutí či vyloučení. Ráda bych skrze své semináře nabídla tuto zkušenost a poznání i jiným lidem. Proto do nich zapojuji konstelační prvky a prožitkovou metodu. Proto vedu i tematické semináře rodinných konstelací

A teď trochu oficialit. Jsem vystudovaná sociální antropoložka, mám víceletou přímou zkušenost se životem v jiných než evropských kulturách, věřím v Boha a hlásím se ke křesťanství. Jsem maminkou čtyřem dětem a čtvrt století se věnuji lektorování a výuce, především v oblasti vzdělávání a seberozvoje.  Všechny moje semináře obsahují prožitkové metody, vyžadují aktivní účast a velmi často do nich vkládám konstelační prvky. Výcvik rodinných konstelací v rozsahu 270 hodin jsem absolvovala u psychologa a psychoterapeuta Pavla Veselého, žáka Bhagat J. Zeilhofera. Nejčastěji se se mnou můžete potkat v Praze, v Brně a v Lysé nad Labem.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.