Řez ovocných stromů citlivě

5qbwvnzvafn9whu-img-5480-m.jpeg

Honza Kačer

Ahoj, já jsem Honza, jsem sadař, běžec a lektor. Vedu kurzy: Citlivý řez ovocných stromů, Výroba barefoot sandálů, První krůčky na sleklajně. Ovocné stromy mi Více o lektorovi »

5qbwvnzvafn9whu-img-5480-m.jpeg

Honza Kačer

Ahoj, já jsem Honza, jsem sadař, běžec a lektor. Vedu kurzy: Citlivý řez ovocných stromů, Výroba barefoot sandálů, První krůčky na sleklajně. Ovocné stromy mi Více o lektorovi »

3hnwwfaik4qopov-img-6813.jpeg

Kurz je individuální

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Máte vysazené nové stromy, víte že by bylo dobré u nich provést výchovný řez, ale nevíte jak přesně? Nebo jste koupili pozemek na kterém máte vzrostlé stromy a rádi byste jim poskytli co nejcitlivější péči? Chtěli byste respektovat přirozenost stromu a ušetřit si díky tomu trochu práce?

Rád vás do všeho během kurzu zasvětím! Vše si pod mým dohledem vyzkoušíte a budete mít jasno co a kdy od vás budou stromy potřebovat.

Čemu se můžeme věnovat

  • zhodnocení stavu vašich stromů, naplánování dalších zákroků
  • vysvětlení principů citlivého řezu ovocných stromů a následná praktická ukázka
  • společně ošetříme vaše stromy - počet závisí na velikosti stromů a komplikovanosti řezů
  • pod mým dohledem se naučíte prořezávat vlastní stromy

Po skončení kurzu budete vědět, jak vést řez aby byl pro strom prospěšný. Budete mít přehled v jakém stavu a kondici jsou vaše stromy. Dostanete tipy na nářadí. Můžu vám poradit jaké další ovocné druhy/odrůdy vysadit.

Přijedu za vámi k vašim stromům kamkoliv v ČR. S náplní kurzu se vám můžu přizpůsobit. Kurz může proběhnout kdykoliv od ledna do března. (V tomto období jsou stromy ve vegetačním klidu a zásobní látky mají stažené v kořenech. - Jindy mi řez ovocných stromů smysl nedává.)

Co budete potřebovat?

Pokud jsou stromy vzrostlé, tak je dobré mít k dispozici žebřík. (Často se ale stává, že ho nevyužijeme.) K samotnému řezu stačí sadařské nůžky a pilka - ty dovezu a půjčím vám je.

Komu svěříte do rukou svůj čas?

Pár let už se se sadařskými nůžkami oháním. Vše začalo tím, že jsem se dobře oženil a krom manželky jsem dostal do péče i sad. Po prvních nezdarech jsem navštívil kurz Dominika Grohmanna, a následně jsem zjistil, že na obecní výsadby se v našem regionu často kašle. Začal jsem dotyčné starosty vyzývat k nápravě... Dnes už mě stromy pár měsíců v roce uživí.

Upozornění

Pokud vás zajímá intenzivní sadaření, tak vám nemám co předat. Kurz je vhodný spíše pro línější pěstitele, kteří by chtěli využít přirozenosti stromu a ušetřit si práci i za cenu toho, že úrody ovoce nebudou maximální.

Víš, že Honza vede také tyto kurzy?

Víš, že Honza vede také tyto kurzy?

Doprovodné fotky

  • 23rae402xdd4e30-59685.jpeg
  • 355ei5rmm0nb8qv-img-5477.jpeg
  • 4nzcdfbixy28ivs-grund-hrusen-obe.jpeg
  • 3v365kdlhpsz5i9-jablon.jpeg
  • 7pz7e9pnq89sumg-vychvonyrez.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.