20150619-103114-p3230180reversecut.jpg

Radek Petráš

Na Naučmese od 17. 6. 2015, vedl/a kurzy pro 479 účastníků.

Živím se jako stand-up komik, lektor rétoriky a moderátor. Jsem spolumajitel za pár let legendárního ArtBaru Druhý Pád v Brně.

Mou vášní je řeč a komunikace. Propaguji myšlenku, že rétorika by se měla vyučovat již na základních školách. Na rozdíl od schopnosti vyjmenovat všechny Přemyslovce, schopnost lépe komunikovat, bychom ocenili a hlavně využili všichni.

Od 15 let lezu pravidelně na jeviště jako herec. V roce 2010 jsem poprvé zkusil odhodit masku, za kterou se každý herec schovává, a vystoupil se svým prvním stand-up comedy výstupem. Tento památný okamžik je zvěčněn.  

Rok 2017 je pro mne zlomový hned z několika důvodů.
Oženil jsem se úžasnou ženou Evičkou a se svými divadelními přáteli jsem rozjel v Brně multi-žánrový klub ArtBar Druhý Pád.

Chceš-li zažít čistej divadelní punk - doporučuji naše autorské luxusní inscenace: Brno Bezhlavě, Šamrova Čtverka, Jak vyrobit potlesk, Městečko Palermo, Tmavý Obrázek či stand-up kabaret SuperCharada.

... Jo a taky si myslím, že by měly být všechny drogy legální. Zvlášť ty které najdete na podzim v lese nebo rostou na každé druhé zahrádce v Česku. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.