Psaní všemi 10 prsty na počítačové klávesnici

82kjptnovxh-img-20160531-112430.jpg

Alena Doležalová

Vystudovala jsem Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze. Sport miluji pořád, ale sil už nějak ubývá. Naštěstí ne pro život, jen pro to aktivní sportování. Více o lektorovi »

7887100-20150917-090814-foto-pro-kurz-psani-vsemi-10.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 15 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Psaní všemi deseti prsty velmi usnadňuje práci na počítači.

Na první schůzce si vysvětlíme jak psát a jak cvičit, podle jakých materiálů, potom to už bude hlavně na Vás a Vašem domácím nácviku.

 

K psaní všemi deseti prsty na počítačové klávesnici bez kontroly zraku není zapotřebí talent ani chytrost, ale je zapotřebí cvičit. Nejlépe každý den aspoň 10 minut, případně aspoň 3 – 4 krát týdně. Čím častěji budete cvičit, tím dříve budete umět psát.

Jednoduchý text bez diakritiky se naučíte psát zhruba za 3 měsíce, další dva měsíce budete potřebovat k psaní písmen s háčky a čárky, závorek, čísel apod. Ještě pár měsíců Vám bude trvat, než při psaní touto technikou ušetříte čas. Nebudete už muset sledovat nejen klávesnici, ale ani obrazovku při opisování podle předlohy. Později už budete mít z psaní dokonce i radost! Jak rychle Vám budou běžet myšlenky hlavou, tak rychle se budou objevovat na obrazovce, Vaše oči budou sledovat přibývající text a mozek ho bude rovnou editovat, nebude už zapotřebí přebíhat očima sem a tam a hledat, kde jste přestali.

Počet měsíců potřebných ke zvládnutí této techniky Vám bude možná připadat velký, ale jistě máte většinu života před sebou! A nejen toho profesního. Nepotřebujete psát jen seminárky, bakalářky, diplomky, objednávky, faktury, hodnocení, recepty lékařské i kulinářské a další věci, s radostí budete psát maily dětem a vnoučatům, možná i pár řádek na facebook, skype a kdovíco ještě vznikne.

Doporučuji ještě jednu schůzku ke kontrole, jestli se neučíte něco špatně.

Také mi budete moct kdykoliv zavolat na mobil nebo přes skype ke konzultaci případných problémů, dotazů, nebo i jen při ztrátě motivace.
Budete-li potřebovat, můžeme se domluvit na dalších lekcích, nebo na pravidelné docházce například 1x týdně po dobu několika měsíců.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.