Prostor k nadechnutí - kurz zvládání stresu

20140322-021107-nadechnuti-cut.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Prostor k nadechnutí je určen těm, kdo cítí potřebu (znovu)objevit ve svém životě více radosti a klidu. Díky jednoduchým cvičením pozornosti dokážete v průběhu osmi týdnů lépe porozumět, jakým způsobem Vás navyklé reakce udržují ve stresu. Toto porozumění není teoretické, je založeno na praktické schopnosti všímat si okamžik za okamžikem vzájemné provázanosti myšlení, emocí a tělesných reakcí.

Všímavost (angl. mindfulness) - plné prožívání přítomného okamžiku - vytváří větší prostor mezi podnětem a reakcí a umožňuje Vám tak najít dovednější odpověď na stresující situace.

Prostor k nadechnutí vychází z osnov lékařských kurzů Snižování stresu založené na všímavosti (MBSR, Mindfulness-Based Stress Reduction). Účinnost těchto kurzů je ověřena vědeckým výzkumem a využívají se k léčbě úzkosti, deprese, vyhoření, chronické bolesti a psychosomatických obtíží.

Kurz trvá osm týdnů a je určen lidem, kteří mají silnou motivaci na sobě dlouhodobě pracovat. Aby se rozvinula nějaká dovednost  - v tomto případě dovednost plně prožívat přítomný okamžik - chce to čas a pravidelný, nejlépe každodenní trénink. Za víkend je možné se naučit teorii a postupy některých meditačních cvičení. Ale udržet každodenní je praxi je velmi obtížné, proto se budeme scházet pravidelně každý týden ve skupině, nejen abyste získali nové informace, ale abyste se vzájemně podpořili v další praxi. 

Součástí kurzu je také celodenní setkání o víkendu.

Před samotným kurzem je informační setkání, které je nezávazné a zdarma, kde se můžeme osobně seznámit a dozvíte se bližší informace.

Více informací o kurzu naleznete na praveted.info/MBSR

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.