Přírodní zahrádka v babím létě

20140504-152351-02.jpg

Eva Hauserová

Původem jsem bioložka, vždycky mě zajímala ekologie a zahrádkaření a nověji také permakultura. Od roku 2013 permakulturu také učím (nabídku těchto kurzů, které mají mnohem širší záběr než jen zahrádky, najdete na webu Více o lektorovi »

3149600-20150513-190125-permak1.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 40 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Přáli byste si mít zahrádku, která vypadá hezky, je stále plná bujné zeleně, květin i nějakých dobrot na zub, nepotřebuje žádnou chemii a přitom dá minimum práce? Přijďte se inspirovat na tříhodinový kurz, který se bude přímo na takové zahrádce konat.

Začneme exkurzí po zahrádce, kde uvidíte příklady, jak na to: hustě zarostlé smíšené záhony nedovolí plevelům vůbec vyrůst, mulčování nahradí zálivku, okopávání i hnojení, ořezané větve a shrabané listí rovnou použijete do zvýšených záhonů, dalším tajemstvím je volit odolné a pokud možno domácí druhy rostlin, a také vytvářet úkryty pro živočichy, kteří nám pomáhají udržet na uzdě takzvané škůdce. Seznámíte se ještě s mnoha dalšími tipy, jak na to.

V druhé části kurzu se budeme věnovat sezónním úkolům, pro které je právě teď ideální doba: řízkování a dělení trsů bylin, sběru a zpracování semínek (víte, jak získat semínka třeba z rajčete?), sklízení a zpracovávání různých neobvyklých plodů (třeba mahonie, klokoč, kdoule)… a konečně konzumaci jedlých květů, které ochutnáte na chlebíčcích (měsíček, brutnák, lichořeřišnice, denivka, tykev...). Pak si vyberete sazeničky z přebytků toho, co na zahrádce roste.

Protože začátek podzimu je ideální dobou pro plánování změn v zahradě, v závěru kurzu si vyzkoušíme v praxi pravidla permakulturního designu, a to na lektorčině zahrádce, nebo i na vašich vlastních pozemcích, pokud si přinesete plánky. Když dáme hlavy dohromady, určitě přijdeme s novými a překvapivými nápady!

Lektorka má webové stránky www.prirodni-zahradky.cz, na kterých se dočtete víc, a její zahrádka získala certifikát přírodní zahrady brněnského sdružení Veronica jako vůbec první zahrádka toho druhu v Praze.

Doprovodné fotky

  • 20150513-190123-Fikovnik-detail(1).JPG
  • 20150513-190125-Kdoule(1).JPG
  • 9409200-20150512-122252-salvej-1-1.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.