Pozorování noční oblohy

20150629-201717-profilovka.jpg

Adam Šugl

Již přes 12 let vedu veřejná pozorování noční oblohy na brněnské hvězdárně. Na základě častých dotazů jsem se rozhodl uspořádat kurz zaměřený na souhvězdí a Více o lektorovi »

2929940-star_trail_above_beccles_-_geograph-org-uk_-_1855505.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 10 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Je tento kurz pro Vás?

Chtěli byste se dozvědět, co všechno lze kromě hvězd na noční obloze spatřit a jak se na ní orientovat i bez využití aplikací ve vašem mobilu? Zajímá Vás, jaká souhvězdí viděli na obloze indiáni, eskymáci nebo Číňané a chcete si poslechnout starodávné příběhy vyprávějící o souhvězdích, které na obloze vidíme my? Můžeme vůbec na noční obloze spatřit ještě něco dalšího kromě planet a hvězd nacházejících se daleko od Země?

 

O čem to vlastně bude?

Ukážeme si, co se odehrává každou noc na nebi nad našimi hlavami. Nebudeme se zabývat složitou astrofyzikou nebo matematikou. Naučíme se všímat si oblohy nad námi a vysvětlíme si jednoduše základy toho, co vidíme. Zaměříme se především na úkazy a objekty, které můžete snadno pozorovat sami. K našemu pozorování nám bohatě postačí jen naše oči a případně malý triedr (lovecký dalekohled). Pokud máte nějaký k dispozici, vezměte jej určitě s sebou.

Po absolvování kurzu se zadíváte na noční oblohu častěji, poznáte opravdové ufo od jiných jevů, budete umět vysvětlit svým kamarádům, na co se právě díváte nebo co se na obloze děje a budete vědět, kde najít aktuální informace o noční obloze a mnoho dalšího.

 

Disclaimer

Bohužel jsme závislí na jasné obloze bez oblačnosti. V případě nepříznivého počasí (zatažená obloha) budeme nuceni termín kurzu přeložit na jiné datum.

 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.