Počítačová hra bez programování

6rrerjmhwkqj6qw-20221028-092529603-ios.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Vraťme se na chvíli do roku 2020. Čekala mě maturita a já musel udělat maturitní práci z výpočetní techniky… A mě nenapadlo nic lepšího, než udělat počítačovou hru… v PowerPoitnu.

Naše třídní učitelka tehdy říkala, že je to jako objet zeměkouli na koloběžce, nicméně mě se to povedlo a od té doby jsem takových her udělal hned několik. Není to nic těžkého a pokud člověk ví jak na to, zvládne to levou zadní. Stačí se naučit používat akce, animace, průhlednost objektů a pak už to jde raz dva!

K čemu to může být dobré?

Pokud chceš vytvořit počítačovou hru bez znalosti programování, je tohle ten nejjednodušší způsob, který jsem objevil. Je jedno, jestli jí chceš pro sebe, pro kamarády, nebo třeba pro své studenty, jako digitální produkt pro své zákazníky a tak podobně…

Zvládneš to?

Jasně, že jo! Powerpoint je jednoduchý a intuitivní program, navíc je kompletně v českém jazyce.

Co tě v kurzu naučím?

Během dvou hodinek nás společně čeká:

✓ rychlé seznámení

✓ základní principy pro vytvoření hry

✓ projdeme online nástroje, které nám budou k ruce

✓ vytvoříme krátkou hru

Co budeš ke kurzu potřebovat?

Webinář proběhne online prostřednictvím portálu Google Meet.

Protože člověk se nejlíp učí, když věci sám dělá, budeme se snažit vše zkoušet v praxi. Budeš tedy potřebovat počítač s Powerpointem 2016 a novějším, ideálně 365. Jelikož počítač budeš používat pro svou vlastní práci, je dobré mít po ruce jiné zařízení s připojením na internet, na kterém budeš sledovat, co dělám já (ideálně tablet, nebo něco s větší obrazovkou, a pokud ti nevadí drobné blechy, lze i telefon). Dobré řešení je i druhý monitor k počítači. Pokud bys neměl takovou možnost, nevadí, i na jednom počítači se dá obojí usledovat. Navíc vám pak po skončení webináře pošlu jeho záznam, který si můžeš krok po kroku zastavit a prakticky si vyzkoušet vše, co spolu projdeme.

Jinak počítám s tím, že nějakou základní znalost programu Powerpoint máš a nebudeme se učit jak se vkládá obrázek nebo textové pole…

Dostaneš ode mě materiály navíc! Už před začátkem kurzu ti pošlu ŠABLONU, která se nám bude hodit a ušetří nám během kurzu spousty času, abychom se mohli věnovat tomu podstatnému (nebudu vám přeci ukazovat úplné základy…). K tomu dostaneš i malý úkol, abychom pak měli s čím pracovat.

Po skončení kurzu ti pošlu:

✓ záznam z webináře

✓ hotové hry, které jsem vytvářel v minulosti (budeš si je moct prozkoumat)

✓ odkazy na užitečné online nástroje, které se ti budou hodit

 

Tak neváhej a přihlas se!

Doprovodné fotky

  • 6ijizm13usfgrx1-obrazek1.jpg
  • 36mxrojjjuck0w2-obrazek2.jpg
  • 5dx4lzcn83okynj-obrazek4.jpg
  • 1ag5lyxqotmoa18-obrazek3.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.