Plodnost, početí, pánev a pánevní dno pohledem praktické lékařky a bodyterapeutky

5kjf7j49zmz-26f38b9d-42a0-46e2-81a0-2aba07bb8907.jpeg

Adriana Chytilová

Jsem praktická lékařka, psychoterapeutka a bodyterapeutka, zabývám se psychosomatikou.Vždy jsem vnímala obtíže lidí, kteří za mnou přicházejí, na všech úrovních Více o lektorovi »

3fe2smute6u-20150713-225102-tehotenstvi-letacek.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Ženy, kterým se nedaří otěhotnět, nebo se toho obávají, procházejí obrovským tlakem. Čelí otázkám okolí, ale zejména vlastním pochybnostem, strachům a bolesti z nenaplněné touhy po dítěti. Pochybnosti zasahují jejich sebepojetí v oblasti ženství, těla. Nabourávají důvěru ve svět, ve smysl života.

Ženy se rozhodují, zda se vydat cestou umělého oplodnění, nebo dál důvěřovat přírodě. Ty, které se rozhodnou pro umělé oplodnění musí snášet hormonální zátěž i zásahy do intimity, což vede k dalšímu náporu na psychiku. Snaha o početí dítěte ovlivňuje i partnerství, v některých případech vede i k jeho rozpadu, často k jeho transformaci.

Tento kurz nabízí všem ženám hlubší sebepoznání, pochopení a sebepřijetí v oblasti mateřství a ženství. Na úrovni těla vede k lepšímu kontaktu se svým tělem, se svou pánevní oblastí a sexualitou.

Co pro to v průběhu kurzu uděláme?

Na úrovni těla vyzkoušíme několik nenáročných bioenergetických cvičení. Jedná o úvod do těchto cvičení, zvládnou je i ty, které nikdy necvičily. Pro ženy, které tyto cviky znají, možnost si je zacvičit a zopakovat. Tato cvičení vedou k dobrému propojení s tělem a energií a také k uvolnění zadržovaných emocí.

Na emoční a mentální úrovni se prostřednictvím několika technik a cvičení potkáme s principem mateřství. Budeme mluvit o různých blocích a obavách, které ženy v této oblasti mívají. Využívám vizualizace, principu rezonance a různých psychoterapeutických i arteterapeutických prvků. Projdeme příčiny neplodnosti, podíváme se na pánev a pánevní dno v lékařských a psychosomatických souvislostech.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.