Plánování hrou aneb mít v tom jasno

5122120-img_0032.png

Petr Stojan

Plně "digitally" fit s vášní pro mluvící kameny.  Celý svůj dospělý život se zabývám IT a technologiemi. Ač se jedná o můj koníček, který mi umožnil pracovat a Více o lektorovi »

2889080-finance-management.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Projektové řízení či plánování je běžnou součástí jakékoliv lidské činnosti. Akorát si to během dennodenního shonu málokdy uvědomujeme. Například návštěva kina. Co, kdy, kolik mne to bude stát a jaká jsou rizika, když do kina nakonec nepůjdu (kolik mne to bude stát), vám mohou jako čtyři základní pilíře Vám stačit k solidnímu podchycení jakéhokoliv sebesložitějšího procesu. Ať již se jedná o zmiňovanou návštěvu kina, přípravu a plánování dovolené či o obyčejné pečení buchet.

Ne nadarmo platí, že nejlepší zkušenosti s projektovým řízením a dosahování výsledků mají maminky v domácnosti. A viděli jste někdy, že by třeba Vaší rodiče používali složitý plánovací nástroj, který jim umožní optimalizovat efektivitu jednotlivých procesů? Je poněkud paradoxní, že tento základní fakt není společnostmi v tomto regionu brán příliš na zřetel a podle toho také tento obor vypadá. Spousta excelových  tabulek či sáhodlouhých reportů, které stejně nikdo moc neřeší, sloužící pouze jako poklad k eskalačnímu procesu. Vyplňováním složitých přehledů prostě raketoplán nevzlétne.

Proto to pojďme zkusit jinak. Tužka a papír Vám pro začátek a pochopení procesu plně postačí. Později Vám ukážu jednoduchý koncept v Excelu, pomocí kterého dostanete činnost pod kontrolu. A nenechte se mýlit, ač se jedná o jednoduchou pomůcku a nepříliš složitý koncept, byl použit i při výstavbě katedrál.

Během kurzu se kromě jiného dozvíte a prakticky vyzkoušíte koncepty jako:

  1. Salámová metoda
  2. Stanovení priorit metodou eliminace much
  3. Jednoduché a přehledné grafické ztvárnění celého procesu
  4. Řízení rizik
  5. Hlídání nákladů během celého procesu

Kromě jiného se například dozvíte:

  • Jak oblíbenou kratochvílí na dvorech evropských panovníku bylo řešení všech různých druhů matematických hříček.
  • Jak jednoduše z hlavy určit například druhé mocniny do sta, což byla běžná dovednost kameníků podílejících se na výstavbě gotických staveb.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro zájemce speciálně mimo technické obory, kteří by rádi dostali svoji činnost pod kontrolu a výrazně si tak zjednodušili život. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.