Plandání - 30 dnů kreslení pro rozvoj vaší fantazie

4m0whbv8f5nf67o-1-p1010748.jpg

Dana Lindenthalová

Je to už dávno. Ležela jsem v trávě na zádech a pozorovala tvary oblaků. Znáte to, tamhle je medvěd a tam, „podívej, královna!“ Začala jsem si tvary Více o lektorovi »

5a9uoh4i6dwh0ot-20-img-20190503-155837-hdr.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Plandání jsou online lekce kresby, které vás mají nasměrovat zpět k sobě a posílit vaší kreativitu skrčenou někde v koutku.


JAK?

 • Pomocí kresby budete 30 dnů do skicáku zaznamenávat vaše pocity.
 • E-mailem ode mě získáte celkem 14 námětů k samostatné tvorbě (e-maily vám budou chodit obden).
 • Čekají nás také 3 společná online setkání přes službu Google Meet.
 • Budete mít přístup i do uzavřené FB skupiny s mou podporou, motivací a další inspirací.

PROČ A PRO KOHO?

 • Plandání je určené pro každého, kdo si o sobě myslí, že neumí kreslit.
 • Nebo má obavy z vlastní nedokonalosti.
 • Vzniklo jako má reakce na vaší nejistotu při mých předchozích kurzech tisku na látku.
 • Plandání má za cíl pomoci vám v tvůrčím rozletu.
 • A odnaučit vás srovnávat se s ostatními.
 • Je určené především ženám 18 - 120+ let.

KDY?

 • První plandací e-mail vám přilétne do schránky 11.10.2021 a další budou chodit obden celý měsíc.
 • On-line setkání ve skupině proběhne celkem 3 x přes službu Google Meet vždy v úterý od 19.30 hodin, tedy 12.10., 19.10., 26.10. 2021

Pokud se chcete zdokonalit především v kresbě, můžete se připojit do kurzu Létání.

Jaký je rozdíl mezi PLANDÁNÍM a LÉTÁNÍM.

 • Plandání je hodně o svobodném vyjádření pocitů pomocí kresby.
 • S přesahem k seberozvoji skrze kresbu bez předsudků.
 • Plandací náměty, které ode mě dostanete, ve vás mají probudit spící kreativitu a podpořit fantazii.
 • Dokonalost neexistuje, ale přiblížit se k ní můžeme. A přiblížit k ní se dá tím, že se přimějete nalistovat listy skicáku, na kterých následně něco vznikne.
 • Ale Létání je více zaměřené na konkrétní kresbu podle námětu, který si sami (nebo s mou pomocí) zvolíte.
 • Při létání vzniknou obrázky, které budou mít praktický účel.
 • Smyslem létacích lekcí je provést vás po cestě ke konkrétnímu cíli, kterým může být autorský obraz, plakát, ilustrace ke knize, nebo náměty pro jiné tiskoviny (pohlednice, záložky, pexeso, přáníčko, blok, zápisník...), nebo na motivu pro jinou formu tisku (linoryt, sítotisk ap.), animace ap.

 

CO ŘÍKAJÍ ABSOLVENTKY, KTERÉ PLANDÁNÍM UŽ PROŠLY?

"Jsem šťastná, že mě kamarádka upozornila na Plandání. Malování mě vždy bavilo, ale v běhu života jsem na to zapomínala. Teď mě během dne napadají věci na základě plandacích témat, které mě lákají malovat. Vše mě moc bavilo nejvíc koláže. Od září nosím skicák stále sebou (a tak to i zůstane). Lind MOC DĚKUJI a těším se na Létání."
 
Barbora 
 
.
 
"Přemýšlím, co všecko mi tvé vedení dalo. Každopádně mě to moc bavilo a vnímala jsem, že se témata řadila od jednodušších po složitější. S časem a pravidelností to bylo fajn. Už jsem se vždy těšila na nové téma a byla jsem zvědavá. Děkuju moc za cenné rady a podněty. Moc si jich vážím. Jsem samouk a jsem vděčná za každý názor od profíka. Celý život jsem doma slýchala, že to je pěkné a že (si) to mám strčit do šuplíku. Děkuji moc za celý kurz, za celé Plandání. Určitě bych do budoucna chtěla kreslit (a malovat a fotit) dál."
 
Lenka
 
.
 
Na dotaz: Jak vnímáš Plandání nyní jako jeho absolventka? jsem od Marušky dostala tuto odpověď: "Jako svou nečekanou plněnou výzvu a radost. Pro mě osobně plandání neskončilo, ta cesta, kterou jsi mi Dani ukázala a na které jsi byla ty i ostatní plandalky průvodkyní se povine dál mým životem a nejen jím - inspirovaly jste skrze mě i mé holky a to je báječné! Díky za to!"
 
.
 
"Plandání vnímám jako něco, co dokonale zapadlo do mé intenzivní cesty k sobě, k novým obzorům a zkušenostem, díky němu jsem trošku poporostla dál, někam, kam jsem si nemyslela, že kdy budu a těším se, jak se bude deník plnit dál, obrázky všelijakými."

Markéta

.

"Moc mě Plandání okouzlilo, to jak jsi to vymyslela, to jak to pojmenováváš... Strašně jsem se na každou malovací chvilku těšila, ale byl to mazec... najít ten čas... tohle je prostě moje téma, zastavit se, říct si ne... teď je čas pro mě. Ale myslím, že má svoje opodstatnění ten časový interval který jsi vymyslela, ta pravidelnost... však ono to nemusí být hodina nad kresbou, ale pár čárek, ďubek v letu... Nu v reálu mi to zatím nešlo, ale právě že Plandání může být zrovna ten nástroj, který mě to může naučit...
Každé Plandací téma bylo pro mě velice nosné a já za sebe mám potřebu se k nim ještě vracet a zkoušet si je... vydají prostě na mnoho kreslenek."

Lucie

.


Storno podmínky:

Pokud svou účast zrušíte 10 dnů před termínem, vrátím vám uhrazenou částku v plné výši. Později platba propadá ve prospěch lektora. V případě, že by nastala situace, že bych kurz musela z neočekávaných důvodů zrušit já, bude vám v co nejkratší době vrácena celá částka.

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.