9406880-p4076568.jpg

Dana Lindenthalová

Na Naučmese od 16. 2. 2016, vedl/a kurzy pro 15 účastníků.

Jsem výtvarnice, která ráda objevuje nové světy. Své kreativitě dávám prostor a ona se různě přelévá od ilustrace k malbě a odtud k sítotisku, či jinému otisku.

Volné tvorbě se věnuji víc jak šestnáct let. Absolvovala jsem dvě výtvarné školy a získala tam mnoho teoretických znalostí.

S technikou sítotisku jsem se seznámila před několika lety a nebylo to ve škole. Stačil jediný den se sítotiskem, abych se do něj zbláznila a okamžite si vybavila svou dílnu. Začla jsem si sama vyrábět síta a tisknout.

Jak jednou protlačíte barvu skrz síto, které jste si sami připravili, jste ztraceni :-) Místo spaní v noci si zalezete do koupelny a budete svítit na ovrstvenou sítovinu. Hlavou vám poběží myšlenky už jen na to, jaký motiv je ten nejlepší na světě, kvůli kterému tohle chcete stále dokola podstupovat. A potom, až se šablona ze tmy vyloupne, samou nedočkavostí, ještě z mokrého síta začnete zběsile tisknout na všechno, co vám přijde pod ruku.

Sítotisk je radost, kterou jsem se rozhodla vám zprostředkovat.

A protože nic není jen černé a nic není jen bílé, přidávám barvu indigovou v modrotiskové dílně.

Spisovatel John Williams hovoří o tomto století, jako o době, kdy končí klasický pracovní model a přichází období hraní. Tak se připravte, jdem na to!

Dana

Zakoupené video kurzy (1):

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?