Píšu deník na cestách: Travel Writing

1rujkjpelwxfffr-84581767-430386024343494-1425419286704291840-n.jpg

Martina Nosková

Vystudovala jsem anglistiku a religionistiku a před rodičovskou dovolenou jsem pracovala na Masarykově univerzitě v Centru jazykového vzdělávání. Deníky s většími či menšími přestávkami píšu od základní školy a ráda se Více o lektorovi »

20140615-213916-dovolena-plavani-u-misi-aj-189.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Jak si užívat cestování a přitom poutavě zachytit všechno to, co vás potká, místa, lidi, jídla, vůně, ale taky myšlenky, které jdou hlavou a pocity, které procházejí srdcem. Nenechte vzpomínky vyblednout.

Možná píšete deník běžně, možná vůbec a jen vás napadlo, že byste si chtěli zapisovat právě na cestách. Protože cestování je objevování krajin nejen vnějších, ale také těch vnitřních. A cestovní deník vám bude společníkem i kompasem.

Řekneme a vyzkoušíme si:

  • Jak se liší cestovatelské psaní, které chceme později sdílet s přáteli od toho, které píšeme jen pro sebe, kdy se naše cesta stává zároveň cestou sebeobjevování.
  • Jak nebýt otrokem deníku, ale přesto si uchovat detailní vjemy.
  • Čeho si všímat a co zaznamenat, aby naše deníkové psaní nebylo čtenářsky nudné a plné opakujících banálních výrazů.
  • Techniky rychlopsaní, tematického psaní aj.
  • Že můžeme s cestovním deníkem začít už před cestou a pokračovat i po návratu.
  • Že cestovatelské psaní může oživit vaši kreativitu a proměnit způsob, jakým své cesty prožíváte.

Itinerář, seznam věcí do batohu nebo kufru, letenky, jízdenky, vstupenky, zápisy o kurzu a cenách, popisy toho, kde jste byli, co jste viděli, jedli, koho jste potkali, to všechno je cestovní deník. A taky to, co ve vás vyvolalo setkání s místní babkou, která se s vámi rozdělila o oběd, jak na vás působila barevnost nebo šeď města, co byl nakonec nejlepší suvenýr, kdo vám najednou začal chybět při západu slunce na pláži na opačném konci světa nebo v lese na Šumavě…

Chcete svou cestu samozřejmě hlavně žít a ne jen dokumentovat. Ale zároveň nechcete nechat vzpomínky a dojmy vyvanout. Nadšení, chutě, vůně můžete vnímat a cítit stejně živě a barevně i po návratu. Budete se ke svému cestovnímu deníku rádi vracet a detailně si vybavovat všechno, co jste zažili i to, že vás cesta možná proměnila.

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?