Partnerská bondage – funkční, ozdobná i erotická

20121105-210609-suspension.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Láká vás svázat svého partnera či partnerku? Uvědomujete si, že podobné hrátky nemusejí být bezpečné? Nebo naopak nemáte žádné zkušenosti a provazy kolem těla vašeho protějšku se vám líbí. Vyzkoušejte kurz partnerské bondage, ve které vás zkušený lektor provede úvodem do svazování.

Komu je kurz určen?

Kurz je určen párům/dvojicím bez ohledu na citovou/sexuální orientaci. Ženy mohou svazovat stejně dobře jako muži (ne-li lépe a kreativněji); začít svazovat se dá v každém věku. Zapomeňte na předsudky, podle kterých by měla být svázána krásná mladá dívka. Tak to v životě nefunguje. Užijte si „provázkohraní“ s kýmkoliv, kdo je vám blízký a s kým vám je dobře. Začít se dá kdykoliv!

Proč svazovat?

Svazování je především o dotycích; nikoliv o bolesti nebo bezmoci. Proto také je velmi intimní. Může být jemné stejně, jako může být dravé. Může být předehrou stejně, jako může být vyvrcholením vašich hrátek. V každém případě je bondage aktivitou, která dokáže oživit a obohatit váš partnerský život (a co si budeme nalhávat, často i život sexuální :-)

Co když jsme to doma nikdy nezkoušeli?

Pokud vás bondage láká či zajímá, jednou je začít potřeba. A proč ne právě teď, pod vedením zkušeného lektora? Nebojte se darovat kurz své partnerce či partnerovi. Je váš protějšek otevřený novým zkušenostem? Tím lépe. Funguje u ní či u něj určitá míra stydlivosti? Společně se dozvíte, o čem omezení pohybu v partnerských aktivitách může být a třeba se vám to zalíbí. Zaručený návod do života vám nedá nikdo, ale zkušenosti lektora zaručují, že neodejdete s dojmem „několik hodin jsem se učil/a úchylné praktiky“, ale naopak – pár hodin jsme společně strávili snahou obohatit svůj partnerský život.

Jak kurz probíhá?

Každý kurz je „ušit“ na míru konkrétnímu páru. Máte zkušenosti s bondage a chcete je rozšířit? Není to problém. Stejně tak jako když provazy budete v lektorově přítomnosti držet poprvé a s krásami svázání se budete seznamovat prvně. Na začátku si probereme, co vůbec od kurzu očekáváte a pak přejdeme k praktické části. To vše v soukromém prostředí v ateliéru lektora či případně u vás doma, bude-li to pro vás příjemnější.

Vysvětlíme si, čím vším pro vás bondage může být, jaká jsou pravidla bezpečnosti a v čem vás může obohatit. Sami si určíte, samozřejmě v rámci vašich předchozích zkušeností, co se chcete naučit a co vás zajímá.

Kurz je skutečně určen pouze párům. Lektor se individuálně věnuje pouze vám, řeší s vámi vaše představy a znalosti. Nikdo jiný se kurzu neúčastní. Veškerá svázání jsou vysvětlována na vás či vašem partnerovi/partnerce.

Typický obsah kurzu?

Žádný kurz není stejný. Vždy jde o zkušenosti lektora kombinované s vašimi představami a znalostmi. Typický kurz pro „úplné“ začátečníky neexistuje. Pokud by ale skutečné začátečníky zajímala osnova ukázkového kurzu, pak se dá shrnout do následujících bodů:

  • základní rozhovor s párem – co očekáváte od kurzu, proč vás zajímá bondage, co je cílem účasti
  • důvody proč vůbec „svázat“ protějšek
  • bezpečnost, výběr materiálů pro svázání
  • práce s provazem – základní bezpečné úvazy rukou, nohou, těla
  • intimita při bondage a její využití v partnerském vztahu

Součástí kurzů je i základní sada provazů!

Doprovodné fotky

  • 20121105-210609-1ruka-big.jpg
  • 20121105-210609-2ruce-big.jpg
  • 20121105-210609-diamant-big.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.