Naučná výprava za ocúny

20150531-160155-100001269870167.jpg

Lenka Kavalířová

Tvůrce vět a souvětí v našem krásném rodném jazyce. Opravář a vylepšovatel textů jiných autorů. Poradce pro skutečné zdraví, které nezískáte z žádných doplňků, Více o lektorovi »

20140823-131051-wiki-colchicum-autumnale-180808.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Pojďte se mnou na krátký výlet do lesa v okolí Brna. Budu vám dělat průvodce místy, která jsem si oblíbila. A cestou se pokusíme najít kvetoucí ocúny jesenní.

Nezvu vás ale pouze na výlet... Budu vám povídat o lese. O tom, jak les žije. Jak vypadal před stovkami let. O tom, co znamenal pro naše předky. O tom, co znamená nebo může znamenat pro nás.

Budu vám povídat o stromech a bylinkách. Nečekejte ale latinské názvy a kupu teorie - jsem spíš babka bylinkářka než profesor botaniky. Ukážu vám ty, které zrovna rostou, a poradím, jak si z nich uvařit čaj a co pomáhají uzdravovat.

Cestou vám ukážu/naučím vás cokoliv, co sama znám a co vás bude zrovna zajímat. Od zdravé výživy (jsem certifikovaný lektor), přes historii (hlavně o životě našich předků a prapředků), literaturu (jsem vášnivý čtenář, recenzent a blogger), až k přírodnímu zahradničení a stavitelství (mám zkušenosti se stavbou domů ze slámy a hlíny, pracovala jsem na malé ekofarmě).

Výběr témat je zcela na vás. Aby se dostalo na všechny vaše otázky, beru s sebou vždy max. 5 lidí.Trasa: začátek na zastávce Popůvky-Vintrovna (linka číslo 159 Brno - Velká Bíteš, zóna 410), konec na zastávce Žebětín - Křivánkovo náměstí (linka č. 52, zóna 101), délka cca 6 km, převýšení 240 m, lesní a polní cesty, menší část asfalt.

Čas: 15:00 - začátek, konec cca 18:00


Info o výbavě: pevná obuv, pití, pláštěnka, dobrá nálada + foťák (kdo má a chce vzít).

Bonus pro všechny: materiály nebo odkazy na témata, o kterých jsme se cestou bavili (konkrétní rostliny atd.).Poznámka: V případě velmi špatného počasí (déšť, vichřice) přesuneme termín tak, aby to všem vyhovovalo. Odcházíme v 15:00. Kdy se vrátíme, záleží na vás.

 

(Image copyright: Bernd Haynold, wikipedia)

 

FOTKY z minulé výpravy na G+

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.