Mozaiková všehochuť

736ropolrsc5d8l-20221013-144121.jpeg

Marie Bezuchová

Miluju tvoření, baví mě předávat, co umím, a strašně ráda pozoruju nadšení lidí, kterým se právě něco podařilo. A tak jsem se stala lektorkou výtvarných dílen, Více o lektorovi »

5w6oaaf34ex-0img-3890-2.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Výprava do mozaikového světa se zkušenou průvodkyní. Podle termínu konání odpoledně-večerní, celodenní či i víkendový. V případě pěkného počasí budeme tvořit venku, pod plachtou, v zimě v příjemném prostoru s krbem.
 

Co se naučíte

  • rozbíjet kachlíky a nádobí (super proti stresu!), případně štípat mozaikové čtverečky 
  • upravovat střípky kleštěmi a broušením
  • lepit na podklad
  • spárovat
  • dozvíte se o tom, jaké nářadí k mozaikování potřebujete, a případně kde ho pořídit

Co si vytvoříte

  • záleží na časové dotaci konkrétního kurzu, a vašem výběru podkladu. Dá se lepit téměř na cokoli, co je dost pevné, aby se to neohnulo. Podklad NENÍ v ceně kurzu - přineste si vlastní, nebo si vyberete z mojí rozsáhlé sbírky, ceny jsou mírné ;-)
  • typicky: u večerních kurzů třeba květináč, rám zrcadla, obrázek na kameni či jiném podkladu do vel. cca 20x25 cm, miska, malé pítko pro ptáky... je rozhodně lepší svou představu se mnou předem konzultovat. u minimálně celodenního (ale spíš dvoudenního) kurzu se lze pustit i do desky stolu - pokud o tom uvažujete, dejte mi vědět, můžu zajistit speciální lišty k začištění okrajů. popravdě - stihnout stolek větší než 30x30cm za 1 den je práce pro kyborga... ale na dvoudenní dílně zvládáme i větší, a pokud byste nestihli, lze si materiál odkoupit a dodělat doma, nebo dokončit v rámci individuální návštěvy u mne v Olšanech.
  • k dispozici bude bohatý výběr barevných obkladaček, porcelánu, dalšího materiálu. K tomu lepidla a mnoho odstínů spárovací hmoty. Je možné si koupit podkladový materiál - lépe ale dát vědět předem, jakou máte představu. K dokoupení jsou na  místě i keramické komponenty, které do mozaiek vyrábím.

Pro koho a co s sebou

  • kurz je vhodný zejména pro dospělé, mohou i klidnější děti s doprovodem, záleží na délce konkrétní dílny a trpělivosti dítěte (i rodiče ;-))
  • s sebou pohodlné pracovní oblečení, pokud se nechcete umazat od spárovačky, doporučuju doktorské rukavice. V chladném období taky přezůvky. Jídlo není v ceně kurzu, na mstě je lednička a možnost ohřevu, u delších kurzů zpravidla objednáváme hromadně pizzu.

Přijďte... uvidíte... vytvoříte! :-)

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.