Mindful games: Všímavé hraní v parku

78xh7ahxr3k-zjednodusovatel.jpg

Patrik Zouhar

Jsem člověk s otevřenou myslí a zálibou v přírodě, meditaci, józe a osobním rozvoji. Už jako malý kluk jsem měl potřebu zbavovat se věcí a hledat nové směry, Více o lektorovi »

766zmftjyc84rqo-mindful-games-nms.jpeg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 11 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Jako děti jsme si často hráli. S příchodem dospělosti nás zavalily povinnosti a na hry plné zvídavosti, fantazie a spontaneity jsme skoro zapomněli. Z obavy, že nás budou lidé posuzovat, nechceme ztratit kontrolu nad situací. Když si to ale dovolíme, může se hravost stát zdrojem naší energie.

Pojďme společně popustit uzdu představivosti, zahodit všechna očekávání, uvolnit napětí a naladit se na přítomný okamžik. Uděláme malý krůček za hranici komfortní zóny a budeme improvizovat. Díky tomu se můžeme znovu propojit s vnitřním dítětem a zažít autentickou radost ze hry.

☘️

Vyzkoušíme si tři hry:

  1. Zpomalený film
  2. Jů a Hele
  3. Čokoládová rozkoš

☘️

Co jsou mindful games?

Jde o krátké a jednoduché hry vycházející z praxe mindfulness. Mindfulness (všímavost) se dá popsat jako schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku, bez hodnocení, posuzování nebo očekávání. Je to stav mysli, v němž prožíváme „tady a teď“ z pohledu nezávislého pozorovatele. Získáváme odstup, vhled a větší kontrolu nad tím, co se děje v nás a kolem nás. Díky všímavosti dochází k porozumění, že obsah našich myšlenek není objektivním popisem skutečnosti, ale je ovlivněný předchozí zkušeností a aktuálními pocity.

☘️

Pro koho to je a kolik to stojí?

Všímavé hraní je tu pro všechny bez rozdílu věku. Vstupné je dobrovolné, na konci budete mít možnost dát příspěvek do všímavé kasičky a podpořit organizaci dalších hravých a inspirativních setkání.

☘️

Co s sebou a na sebe?

Přijďte prosím s otevřenou myslí, se zvídavostí a chutí zkoušet nové věci. Vezměte si pohodlné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Může se hodit i deka, pokud nechcete sedět přímo na trávě.

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.