Mindful games: Všímavé hraní v parku

78xh7ahxr3k-zjednodusovatel.jpg

Patrik Zouhar

Jsem člověk s otevřenou myslí se zálibou v přírodě, sportu, meditaci, józe a osobním rozvoji. Už jako malý kluk jsem měl potřebu zbavovat se věcí a hledat nová Více o lektorovi »

1o5xur8otm2kjru-mindful-games.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 11 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Tohle není přednáška o mindfulness. Ani zenová meditace v sedu se zkříženýma nohama. My si budeme všímavě, vesele a spontánně hrát v Lužáneckém parku! Zapomeneme na všechny předsudky a společenské stereotypy. Dovolíme si na okamžik ztratit kontrolu nad situací a znovu v sobě probudíme dětskou radost ze hry. Protože ti, co si umí hrát i v dospělosti, mají bohatší a spokojenější život.

Těšit se můžete na tyto tři hry:

  1. Zpomalený film
  2. Jů a Hele
  3. Čokoládová rozkoš

Co jsou mindful games?

Jde o krátké a jednoduché hry vycházející z praxe mindfulness. Mindfulness (všímavost) se dá popsat jako schopnost záměrně věnovat pozornost tomu, co se děje v přítomném okamžiku, bez hodnocení, posuzování nebo očekávání. Je to stav mysli, v němž prožíváme „tady a teď“ z pohledu nezávislého pozorovatele. Získáváme odstup, vhled a větší kontrolu nad tím, co se děje v nás a kolem nás. Díky všímavosti dochází k porozumění, že obsah našich myšlenek není objektivním popisem skutečnosti, ale je ovlivněný předchozí zkušeností a aktuálními pocity.

Pro koho to je a kolik to stojí?

Všímavé hraní je tu pro všechny bez rozdílu věku. Vstupné je dobrovolné, na konci budete mít možnost dát příspěvek do všímavé kasičky a podpořit organizaci dalších hravých a inspirativních setkání.

Co s sebou a na sebe?

Přijďte prosím s otevřenou myslí, se zvídavostí a chutí zkoušet nové věci. Vezměte si pohodlné oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Může se hodit i deka, pokud nechcete sedět přímo na trávě. Kromě vlastního těla nic dalšího potřebovat nebudete.

 

Přidejte se na facebookovou událost:
https://www.facebook.com/events/136855824435569/

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.