Meditační ústraní (s instrukcemi pro začátečníky)

20140212-114542-dsc-4556-lr-003.jpg

Richard Vrdlovec

S jógou jsem začal podle knížek už jako desetiletý a vrátil jsem se k ní s intenzitou kolem roku 2004, když jsem pracoval v prestižních poradenských firmách a cítil, že se na mě valí stres. Od té doby jsem postupně Více o lektorovi »

5804040-zahrada2.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

CHCETE ZAČÍT S MEDITACÍ, KTERÁ PŘINÁŠÍ TOLIK POTŘEBNÉ UVOLNĚNÍ, KONCENTRACI A KLID? NENÍ TO NIC TĚŽKÉHO, ALE TAKY TO NEJDE SAMO. 

Meditaci učím od roku 2014, poté, co jsem se dostal do stavů pohroužení v tradiční buddhistické meditaci samatha a vipassana a přesvědčil se tak, že technika, kterou používám, je správná. Z více než desítky meditačních ústraní, u učitelů různých škol, z množství knih a především časově rozsáhlou každodenní praxí jsem získal znalosti a zkušenosti, které mi umožňují učit nejstarší Buddhovu meditaci co nejjednodušším způsobem bez náboženského obsahu. Formálně vzato, učím v theravádové tradici meditace samatha a satipathana-vipassana, neboli meditace klidu a všímavosti-vhledu, což jsou nejrozšířenější a dle mých zkušeností nejúčinnější meditace. Musel jsem však projít klikatou cestou (kterou bych vám chtěl ušetřit) a setkávat se se složitou buddhistickou naukou, abych postupně pronikal do praktických technik meditace. S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a měnit svůj život k lepšímu.

Velice mě těší pochvaly, jako: “Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil", nebo jak řekla jedna účastnice: "Změnu svého života budu si pamatovat s tvým jménem." Vystihují totiž důvody, proč meditaci učím.

CHCETE ZAŽÍT ZMĚNU BĚHEM PÁR DNŮ? PŘIJEĎTE NA ÚSTRANÍ, KDE SE SOUSTŘEDÍME MÉNĚ NA TEORII A VÍCE NA PRAXI. V PRŮBĚHU VYSLECHNETE PŘEDNÁŠKY VYSVĚTLUJÍCÍ ZÁKLADNÍ TEORII A TECHNIKU MEDITACE SAMATHA, POCHÁZEJÍCÍ Z NEJSTARŠÍHO BUDDHISMU. ZBYTEK ČASU JE VĚNOVANÝ STŘÍDAVÉ MEDITACI V SEDĚ A V CHŮZI. BUDE PROSTOR PRO INDIVIDUÁLNÍ DOTAZY.

“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.” I.H.

Ústraní se koná dle termínu v prvorepublikové vile s indickou atmosférou (www.sklenarka.cz/) uprostřed lesů u Kostelce nad Orlicí či na zrekonstruované bývalé faře (www.skalnifara.cz) na Českomoravské vrchovině u Humpolce.

Doprovodné fotky

  • 3107400-img_9503b.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?