Meditace mindfulness

20140212-114542-dsc-4556-lr-003.jpg

Richard Vrdlovec

S jógou jsem začal podle knížek už jako desetiletý a vrátil jsem se k ní s intenzitou kolem roku 2004, když jsem pracoval v prestižních poradenských firmách a Více o lektorovi »

2a92i3xesko-img-5015.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Chcete si vyzkoušet meditaci? Naučili jste se meditovat, ale nikam to nevedlo? Začali jste meditovat a skončili? Meditujete, ale nebaví vás to? Jde to a chcete rozšířit své schopnosti?

Tento kurz je ideální pro ty, kteří již mají základní znalosti a zkušenosti. Můžete je oprášit, zpřesnit a přidat k nim další. Jedná se také o možnost nezávazně nahlédnout pod pokličku meditace, protože první neděle v měsíci bude vždy obsahovat vedenou meditaci, vysvětlení základní techniky a zároveň prostor pro vaše otázky a odpovědi. Další neděle v měsíci budou předpokládat, že techniku meditace již znáte a zbude tak čas na témata vedoucí ke zlepšení a lepšímu využití meditace v běžném životě.

Přibližný harmonogram jednotlivé lekce:

  • vedená meditace, úvod do techniky (první neděle v měsíci)
  • meditace (20 – 30 minut)
  • téma (ostatní neděle v měsíci)
  • otázky a odpovědi

Výklad je veden dle jedné z nejrozšířenějších nauk meditace, sledující metodu popsanou v buddhistických suttách. Je to velmi účinná a bezpečná technika, která však nevyžaduje náboženské založení. V Americe se stala nesmírně populární pod pojmem mindfulness meditation, rozšiřuje se do škol a jsou jí klinickými lékařskými výzkumy připisovány mnohé léčebné efekty. Ke mně se dostala v tradiční podobě od učitelů z Čech, západu i východu.

Sezení, které budou volně navazovat, se budou skládat z interaktivní přednášky (cca 30min.), diskuze (cca 15 min.) a meditace (30 min.).

K dispozici jsou podložky, polštáře k sezení či židle (není třeba sedět na zemi). Doporučuji vzít si oblečení takové, aby vás při sezení na zemi neškrtilo. Je také možné se převléknout.

Doprovodné fotky

  • 44h4qr3fum6-sal-young.jpg
  • 6xe66gfav4g-recepce.jpg
  • 6ifjn6q22v1-zahradka-vpravo-napa.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.