Video kurz

Pořádnej kurz meditace

20140212-114542-dsc-4556-lr-003.jpg

Richard Vrdlovec

S jógou jsem začal podle knížek už jako desetiletý a vrátil jsem se k ní s intenzitou kolem roku 2004, když jsem pracoval v prestižních poradenských firmách a Více o lektorovi »

20140212-114542-dsc-4556-lr-003.jpg

Richard Vrdlovec

S jógou jsem začal podle knížek už jako desetiletý a vrátil jsem se k ní s intenzitou kolem roku 2004, když jsem pracoval v prestižních poradenských firmách a Více o lektorovi »

78ymkpobd1f6q7f-dsc01055b.jpeg

Úvodní video ke kurzu

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Ahoj. Máš odvahu na něco silnýho? Tahle meditace, kterou učím je ta vopravdická meditace, jak se učí už 2500 let. Jenže lidi dnes chtějí samé instantní řešení (prášeček), vedení za ručičku (vedená meditace) nebo relaxaci (zvuky moře), apod. Já to učím jinak. Protože to, co já jsem se naučil za prvních deset let a zhruba deset tisíc hodin meditace vede k naprosto neskutečnejm výsledkům! Fajn, už nebudu psát jako buran, ale chci, aby bylo jasný, že tahle meditace je hustá a já jsem hustej týpek :D (v dobrým smyslu, kámo) :D

No, tak vážně, není na tom nic těžkého se naučit správně meditovat, pokud máte štěstí na učitele, který tomu rozumí a vy rozumíte jemu. Já jsem již vedl desítky kurzů s tisíci žáků a několik meditačních ústraní, na kterých mým hlavním cílem bylo předat nashromážděné informace a zkušenosti jednoduše a srozumitelně, přitom je však nezkreslovat. To nejtěžší na meditaci je začít, protože je to pro mozkový organismus šok. Ten šok se snažím se svými žáky překonávat. Kdo vydrží, dostane sám od sebe odměnu... :)

Začneme jednoduchými praktickými instrukcemi, abyste co nejdříve mohli samostatně meditovat; postupně je budeme upřesňovat a přidávat rady a teorii, která vám meditaci dále usnadní. Vše budu vysvětlovat srozumitelně, racionálně, možná trochu s nadhledem a vtipem. Nebudeme se pouštět do náboženství; půjde mi o vaše praktické výsledky a prospěch meditace v každodenním životě.

Technicky vzato učím v theravádové tradici meditaci satipathana-vipassana, neboli meditaci všímavosti-vhledu, ve vykostěné podobě známou také pod rozšířeným názvem mindfulness. To je nejrozšířenější a dle mých zkušeností také laikům nejpřístupnější meditace.

Kurz obsahuje paralelně dvě formy videí, abyste si téma mohli zopakovat ze dvou úhlů a moc se nenudili ;)

 • Krátká videa točená pro online kurz
 • Záznamy živých přednášek a meditací

Doporučuju nejdříve krátká videa a kdo nebude mít dost, tak ještě přednášku. Každý týden až dva byste mohli zvládnout načerpat obsah odpovídající jedné lekci. Abyste se meditaci naučili a mohli udělat pokrok, k tomu potřebujete nezbytně:

 • Čas na meditaci 10-20 minut denně

Za dva až čtyři měsíce byste tak mohli pocítit některý z efektů, prospěchů meditace (o kterých také budu mluvit). Budete-li pokračovat dále i po skončení kurzu, přínosy se ještě zvětší. Protože moje studio Yoga Karlín pořádá živé i online kurzy s pevným datem začátku, jejichž součástí je online diskuze a meditace, pošlu všem najednou před začátkem vypsaného termínu také přístup k:

 • Otázky a meditace přes ZOOM
 • Doprovodné texty a literatura

Tak to spolu zkusíme? Všechny výzkumy ukazují a já potvrzuji, že meditace je fantastická věc!

PS: Nakonec budu vděčný za vaši zpětnou vazbu, zda vám kurz pomohl nebo co vám v něm chybělo. Pokud byste měli nějakou negativní zkušenost, napište nejprve mně, třeba vám ji pomohu vyřešit, než budete dávat veřejné hodnocení.


NÁZORY MINULÝCH ÚČASTNÍKŮ

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jak např. „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ 🙂 Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je 1,5. Mám z toho samozřejmě ohromnou radost a motivuje mě to k učení a dalšímu zlepšení. Na druhou stranu, každý učitel meditace má svůj styl a každému sedí styl někoho jiného. Ten můj je hodně racionální, pokud vám to nesedí, zkuste někoho (a mohu doporučit), kdo na to jde přes emoce, nebo má konejšivý, terapeutický přístup.

Odkud a kam tě kurz posunul?:

 • „Z mlhavé obecné představy o meditaci k jasné a konkrétní technice.“
 • „Na kurz jsem šel s tím že už nějakou meditační zkušenost mám, předpokládal jsem že získám nové poznatky a přiměji se meditovat častěji, pravidelněji, což se povedlo.“
 • „O meditaci jsem uvažovala dlouho, díky kurzu jsem konečně začala. Zatím hledám nejvhodnější čas během dne a formu, abych si z meditace udělala pravidelný denní rituál. To se mi ještě úplně nedaří a některé dny vynechávám. Podstatné pro mě ale je, že jsem začala :)“
 • „Velmi se mi líbila meditace v chůzi kterou rozhodně budu využívat, dobře jsem pochopil rozdíly mezi meditací samatha a vipassana a jejich účely.“
 • „Základní povědomí jsem jeste pred kurzem mel, ale dozvěděl jsem se spoustu užitečných a praktických informaci, které využívám. Ukázal jsi mi, ze meditace muze byt i zabava a dá se dobre pouzit i pro pracující lid :)“
 • „Skvělou věcí byl ponechaný přiměřený prostor ke sdílení mezi účastníky. To samo o sobě ukazuje, že v tom člověk není sám, pomůže mu pochopit nějaké souvislosti mezi věcmi, se kterými se při meditaci sám setkal, anebo nechá nahlédnout na stejnou věc z jiné strany. Výborné vedení lektorem a právě prostor pro sdílení vidím jako 2 stěžejní prvky kurzu (alespoň v tom kolektivu v jakém jsme nyní byli). Ještě jednou děkuji! (Josef)“

Doprovodné fotky

 • 40hpvzwnglnz66g-29063729-1647453945313227-2354645828155601951-o.jpeg
 • 4aukhnbje3jc7a3-dsc-4806-lre.jpeg
 • 4txpzktd64lct61-img-1309.jpeg
 • 5bwtxu1hueujcn8-img-5015.jpeg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.