Malování na hladinu vody

4uzv7kjyt3ed96p-8467.jpg

Andrea Hlubučková

Andy je psychoterapeutka a arteterapeutka. Aktuálně trochu učí psychologii, ale hlavně vede svou soukromou psychoterapeutickou praxi. Věnuje se v ní dospívajícím a dospělým klientům viz www.i-psychoterapie.cz.  S Více o lektorovi »

7ftq1osc5lq-dsc-8822.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Ebru neboli technika malby na vodní hladinu je fascinující práce.

Kořeny této techniky lze vysledovat ve staré Číně. Ebru obrazy, obzvláště populární ve středověkém Turecku a ve Střední Asii, jsou vyráběny pomocí barviv, vodního roztoku a sady unikátních nástrojů.

Obrázky se malují na vodě zahuštěné mořskými řasami. Jako barvy se dřívě používaly směsi pigmentů a buvolí žluči, my máme naštěstí už umělé náhražky. Maluje se štětcem z koňských žíní, používají se různé další pomůcky, větvičky, hřebeny atd. Obraz namalovaný na vodu poté přeneseme na papír či na látkový panel.

Po krátkém zaschnutí si můžete obarvenou látku vzít domů. Přežehlíte si ji a můžete ji dále použít, například jako aplikaci na textil, na výrobu peněženky, obálky knížky apod.  Během naší dílny si vyzkoušíte více obrazů z vámi zvolených barevných kombinací.

Technika není složitá, zato výsledek vás překvapí!

Doprovodné fotky

  • 1qouqj0olie-dsc-8783.jpg
  • 3ct0igj8wmp-dsc-8823.jpg
  • 7hpqgylwrwx-dsc-8822.jpg
  • 5meusxcig9x-dsc-8783.jpg
  • 9y18zxv6pav-dsc-8823.jpg
  • 7vnc7equr62-dsc-8822.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?