Kurz tejpování

20150619-081612-100001364362162.jpg

Vít Swaczyna

Ahoj jsem Vít a jsem masér… …terapeut a lektor. Jsem štír a životní.  K maséřině jsem se dostal tak nějak omylem na hraně svých životních zlomů. Z pozice celkem rozmazleného "manažera" jsem si udělal kurz... Z kurzu Více o lektorovi »

20150619-095722-img-0419.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Co je to tejpování

Kinezio tapping, Kinesiology Tape, Tejping, Tejpování je metoda, která dokáže dát postiženému místu léčebnou masáž trvale po dobu několika dní a tím zhojit a pomoct při uzdravení postiženého místa. „Tape“ je anglické slovo pro pásku a v tomto případě pásku lepící a podle typu pevnou nebo elastickou.

Co se na kurzu naučíme

 • Řešit akutní zásahy pomocí tejpů, kde je možno je použít a kde určitě ne
 • Pomáhat s rekonvalescencí těm co okamžitou pomoc prošvihli a teď se trápí třeba po operaci
 • Ulevovat a postupně odstraňovat chronické obtíže
 • Zlepšovat hojení ran a jizev
 • Perličkou pro vás bude prevence pomocí Tejpingu. Naučím vás elimininovat nejslabší místo na těle a zabránit, tak nákladné návštěvě nemocnice třeba v Alpách.

Co tejpy umí, ale učit vás nebudu

 • Odlehčovat a přitěžovat jednotlivým svalům, jedná se o složitou metodu na vysoké úrovni znalostí kineziologie, ve které často chybují i velice zkušení terapeuti a to zatím během krátké chvíle naučit neumím

Koho teda na kurzu rádi uvítáme

 • Ošetřovatele v domácnostech a v rodinách, ti totiž dokáží pomocí pozvolné a každodenní péči udělat pro své blízké nejvíce.
 • Trenéry, jejichž úsek je tenis, golf, squash, volejbal … no prostě kotníky, kolena, ramena, lokty, kyčle a vůbec trenéry všechny, je lepší když se vám klient vrátí na druhý den a děkuje za pomoc, než když několik týdnu leží doma a kyne. 
 • Zdravotníky a ty, kteří ve fabrikách stojí nejblíže lékárničce, pokud vím tak raději jednou zatejpovat než na 14 dní sehnat náhradu za kvalitního pracovníka.

Takže pokud jste bossem ve firmě, tak v rámci vašich programů na snižování nemocnosti a pracovních rizik očekávám vaše zástupce. Samozřejmě rád zaučím ty, co chtějí pomáhat sobě i druhým, rád naučím ty, co již nechtějí trpět a ty co raději budou mít pásku někde ve sportovní brašně a tak vždy po ruce.

Tentokrát v Ostravě

Ladies Body Care Ostrava na Nádražní ulici číslo 38. V centru Ostravy na křižovatce Nádražní a Českobratrské. V útulném fitku určeném převážně pro dámy. V sále pro zdravé cvičení jakým je Jóga, Bobath, nebo třeba SM systém. Sál se zrcadly nám totiž umožní sledovat tejpování z více stran.

Drobné upozornění pro kurzisty - Jsme v centru Ostravy a ačkoliv parkovacích míst je zde dost, vyhraďte si na něj dostatek času, abyste nedobíhali na poslední chvíli. Pokud pojedete z daleka a potřebujete raději dorazit večer předem, rádi vám pomůžeme někde složit hlavu za pár kaček nebo zdarma.

Cena kurzu 

Kurz stojí 920 Kč.

Navíc na kurzu budete potřebovat tejpovací pásku. Je možno přinést si vlastní, pokud její kvalita odpovídá nebo převyšuje lektorem ověřené a užívané pásky Ares. Pokud vlastní nemáte, můžete si pásku Ares Preminum přikoupit předem u nás, za zvýhodněnou cenu 200 Kč /5m pásky. 

V ceně kurzu

 • Podrobný návod k tejpování (dodávaný výrobcem)
 • Občerstvení a pitný režim
 • Sleva 10% na zboží týkající se Tejpování
 • Neomezena možnost opakování kurzu - kdykoliv si nejste jisti a potřebujete kurz zopakovat nebo vaše znalosti nízkou praxí začínají opouštět vaší hlavu, neváhejte a přihlaste se na Opáčko zdarma :)
 • Možnost slevy 30% na zboží pro Tradiční čínskou medicínu
 • Neomezená možnost konzultace vlastních případů s terapeuty z praxe
 • Sleva 10% na základní nabídku fitcenter Body Care (Brno, Ostrava)
 • Přístup do uzavřené skupiny o tejpování na facebooku
 • Samozřejmě dobrá zábava a informace podávané čistě a jasně

Už teď před kurzem sbírejte názory a otázky na téma tejpování a terapie, sledujte kde který sportovec je polepený a připravte si tak kurz ještě plnější a výživnější. Znalosti a zkušeností je mnoho, poděkování za vyřešení obtíží je, emm…. teda není nikdy dost a přejeme jich spolu s lektorem Vítem Swaczynou plný koš i pro Vás.      

Lektor kurzu o tejpování

Po létech zkušeností s touto metodou tvrdím, že tejpování je metoda pro domov nebo do tělocvičny.  Pro fyzioterapii a maséřinu je to jen vhodný doplněk. Zalepit unavené koleno nebo podvrtlý kotník se má prostě doma nebo v tělocvičně a to hned. Později když se bolest rozvine a začne vznikat otok, již tejpy nejsou většinou tím pravým. Taktéž tejpovat migrény, tenisové lokty, artrózy, holuxy je zapotřebí doma a častěji než jen jednou ledabyle za čas. Znám to, za odborný tejping si účtuji mezi 300 – 600 Kč a chápu, že přicházet za mnou 1 – 2x týdně po dobu tří měsíců je náklad přes 10 000 Kč a to si ne každý dovolí zaplatit za pozvolné ošetřování. Pokud tedy trpíváte na něco z toho, co kinezio taping dokáže řešit (není to všelék, ale sám se divím, od čeho všeho už tejpy pomohly) tak pošlete svého druha, nebo třeba trenéra, se to naučit. To standartní a zásadní vás naučím a takové ty perličky vám rád poradím v rámci uzavřené skupiny mých kurzistů na facebooku nebo při osobní konzultaci. Vít Swaczyna, lektor a terapeut

Doprovodné fotky

 • 20150619-093226-P1010151 [Email (1024x768)].JPG
 • 20150619-093226-P1010114 [Email (1024x768)].JPG
 • 20150619-093226-IMG_0370.JPG
 • 20150619-093226-IMG_0422.JPG
 • 20150619-093227-IMG_0440.JPG

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?