Kurz argumentace, přesvědčivosti a logiky

20130825-180240-kurz-argumentace.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

"Můj dědeček kouřil až do 110 let, kouření je tedy zdravé"Začnete taky kouřit, nebo si myslíte, že argumentace není správná?


V oblasti soft-skills se dnes pracuje především s formou.
Kurzy prezentačních dovedností, rétorické schopnosti ... Jenže když o něco začne jít, lidé Vás najednou začnou poslouchat (pro managery o tom píše Stephen Covey, pro filozofující veřejnost Taleb, Aristotelés by o dnešním pojetí rétoriky napsal celý traktát).

V kurzu argumentace, přesvědčivosti a logiky Vás naučíme vytvořit, uspořádat a přednést obsah, který Vám pomůže přesvědčit ostatní mnohem lépe, než byste čekali.

Kurz sestává ze čtyř částí:

  1. argumentace, logika - jak správně argumentovat bez mezer a chyb, logických nesmyslů a demagogií. Dozvíte se i něco o dekonstrukci argumentu protivníka (a nad pivem vyhrajete každý spor).
  2. skladba argumentů - sestavení řeči, proudu argumentů, rozpoznávání hodnoty a síly argumentů (okolí si lépe zamatuje vaše tvrzení, pokud jim dáte přiléhavé, vhodně vtipné označení)
  3. timemanagement, projev - jak Vaši řeč přednést
  4. a bez praktické části by kurz byl jen poloviční

Lektoři kurzu, kteří mi na místě budou pomáhat, mají s argumentací mnoho zkušeností, podíleli se například na tvorbě skript pro předmět o argumentaci vyučovaný na jedné z předních vysokých škol.

Kurz obsahuje i praktickou část, kde si pod pečlivým dohledem lektorů, připravených s Vámi dopodrobna vše rozebrat, vyzkoušíte získané vědomosti.

Na konci kurzu budete schopni lépe porozumět struktuře řeči, logice argumentů. To vše je rozhodující pro přesvědčivost toho, co říkáte. Budete také schopni lépe odhalit, pokud se Vás někdo bude snažit "tahat za nos" a přesvědčit Vás něčím, co nemusí být tak úplně pravda. 

 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.