Kia Ora - jak se žije, pracuje a studuje na Novém Zélandu

20140516-111219-mb.jpg

Monika Barton

Moje ABECEDA: Akorango (neziskovka, kterou podporuji všemi silami)  Bluff (nejstarší NZ osada, meka ústřic a místo, kde začíná Highway 1) Cestování (bez něj bych se neobešla)   Domov (máme ho v sobě a nemusí být jen Více o lektorovi »

20121206-070729-1. (kopie).jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Kurz již navštívilo 32 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Chtěli byste nějakou dobu žít na Novém Zélandu? Chtěli byste tuto nádhernou zem poznat jinak než běžní turisté? Měli byste zájem si tam najít práci, studovat nebo si třeba téměř zdarma tuhle zemi projet z Bluffu do Cape Reinga? Na co by se měl připravit člověk, který o životě na NZ uvažuje a jak snadné je se začlenit do "kiwí společnosti?" Co byste měli vědět předtím, než si zabalíte a kde můžete najít více informací? 

Nový Zéland je moje srdcová záležitost - v roce 2008 jsme dostali v Aotearoa (maorský název pro NZ, který znamená "Země dlouhého bílého oblaku") trvalý pobyt a od té doby mám dva domovy mezi které se snažím spravedlivě dělit svůj čas. 

Nový Zéland je krásná země - i podprůměrný fotograf tam nafotí super fotky. :-) Nicméně pravé bohatství této země spočívá ještě v něčem jiném - novozélandské společnosti, která má jasné hodnoty, kde si lidé přirozeně pomáhají, umějí se nadchnout a mají smysl pro fair play. Tady mají lidé potřebu se nejen vyjadřovat k věcem, které se jich týkají, ale jsou zvyklí je i aktivně měnit v realitu. Prožít alespoň část svého života na NZ považuji za skvělou zkušenost, která mnohým lidem zásadně změnila pohled na své priority a na sebe samé. 

Na druhou stranu život ne Zélandu není životem v idylickém Hobitíně - i tady čeká člověka kulturní šok a musí si zvyknout na odlišnosti, které mu mohou přichystat různá nemilá překvapení nebo přinejmenším nepohodlí. Nepřipravenost na pobyt v jakékoliv cizí zemi sice může znamenat vzrušující dobrodružství, to se ale může bohužel často pěkně prodražit. 

Co vás na kurzu čeká

V informačně-orientačním kurzu "Kia Ora" vám chci ukázat možnosti, které tato země nabízí, představím vám kiwí mentalitu, povíme si třeba o tom, jak získat zajímavou práci a dobré bydlení, kde a jak dobře nakupovat, co si lze zařídit z Česka a co až na Zélandu, jak funguje novozélandský networking a pochopitelně i jak si pohodově a nenákladně tuhle zemi procestovat. 

Budeme mít možnost si prohlédnout spoustu knížek, fotek a užitečných brožurek a "check-listů", zájemci mohou obdržet pak vybrané materiály v elektronické podobě (za poplatek).

Podívejte se na krátkou reportáž, kterou se mnou o Novém Zélandě natočila Česká televize.

Po kurzu s vámi ráda zůstanu déle při neformálním posezení ;)

Doprovodné fotky

  • 20121206-070728-Monika visiting Slope point.jpg
  • 20121206-070728-74. (kopie).jpg
  • 20121206-070729-53. (kopie).jpg
  • 20121206-070729-38. (kopie).jpg
  • 20121206-070729-Stal se z tebe Kiwi, pokud....  (kopie).jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.