Paddleboarding na divoké vodě

3puw3nerp8y5rrw-dsc03481-300x300.jpg

Adam Bořil

Nadšený paddleboardista, kterého tento sport zcela pohltil a nyní tráví většinu volného času na prkně, které má vždy pro jistotu připravené v autě. Během své Více o lektorovi »

3puw3nerp8y5rrw-dsc03481-300x300.jpg

Adam Bořil

Nadšený paddleboardista, kterého tento sport zcela pohltil a nyní tráví většinu volného času na prkně, které má vždy pro jistotu připravené v autě. Během své Více o lektorovi »

1ns53sxcy3a-lektor-na-trojskem-kanale.jpg
Trojský slalomový kanál, Praha (mapa)

Kurz je individuální

Kurzu se již zúčastnili (18)

Nevyhovuje ti vypsaný termín?

Nech nám svůj e-mail – dáme ti obratem vědět, jakmile lektor vypíše další nové termíny.

Kurz již navštívilo 18 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Při paddleboardingu na divoké vodě pocítíš pod svýma nohama obrovskou sílu vody a zjistíš, že vodu nepřemůžeš, ale můžeš jí šikovně využívat a z řeky si tak uděláš svůj playground. Paddleboarding na divoký vodě Ti vypracuje tělo, zdokonalý koordinaci pohybů, naučí číst vodu a vžene adrenalin do žil.

Lektor kurzu, který se sám ve svých začátcích prokousával mnohými úskalími, dokáže dobře poradit jakých chyb se vyvarovat, aby docházelo k rychlému zlepšování tvých schopností. V prvním kroku Tě naučí provádět základní záběry a udržet prkno v přímém směru na klidné vodě. Vysvětlí, jaká je role pádla při získávání stability a jak se správně postavit na prkno. Až se naučíš kontrolovat prkno na klidné hladině, tak se přesuneme k ústí Trojského slalomového kanálu, kde si vyzkoušíme najíždění do proudu a jeho traverzování. Stále budeme ladit správné postavení a zatížení nohou, nastavení pádla, vztah mezi úhlem najetí do proudu a náklonem.

Kurz Tě seznámí s tímto skvělým sportem. Zjistíš, že se dá paddleboarding provozovat téměř všude a díky nafukovacím plovákům se s paddleboardem i výborně cestuje třeba i letadlem. Pokud zvládneš paddleboarding v proudu na divoké vodě, nebude Ti pak činit potíže ani surfování na mořských vlnách, nebo sjížděních obtížných řek, které se obvykle jezdí jen na kajacích.

Lektor je vášnivý jezdec, kterého paddleboarding zcela pohltil a nyní tráví většinu volného času na prkně, které má vždy pro jistotu připravené v autě. Během své krátké  kariéry již také stačil podniknout výlety s paddleboardy do různých destinací a své zážitky sdílí na osobním blogu gosup.cz.

 

A za pár měsíců třeba na oblíbenu Salzu...

 

a nebo alespoň na Sázavu...

 

Na kurz si vezmi:

  • Tenisky s co nejtenčí podrážkou, nebo neoprenky, který ti zajistí dobrý kontakt nohou s prknem a zároveň ochrání chodidlo před škrábnutím o dno.
  • Plavky / oblečení do vody (neopren)


Na kurzu Ti bude zapůjčeno:

  • Prkno
  • Pádlo
  • Vesta
  • Helma

Termín:

Obvykle je možné se domluvit na ježdění od PO do ČT po 17:00. 

Doprovodné fotky

  • 6gagfxhvrq8-traverz-proudu.jpg
  • 4ibpqwipwj7-zehlicka-v-troji.jpg
  • 36lf0j92nsn-surfovani-na-vlne.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.