Jak zkrotit finance u začínajícího podnikatele

9rmhssm04td-5hj8dnseo78-jiri-kuchyna-foto.jpg

Jirka Kuchyňa

Většina lidí má představu, že pokud někdo pracuje ve financích, bude to s největší pravděpodobností suchar. Letos je to 20 let, co jsem začal pracovat ve financích. A jako suchar si stále nepřipadám. Finance, to pro mě Více o lektorovi »

6vi0y8i1mma-uvod-ke-kurzu.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Máte výborný nápad a chcete rozjet podnikání? Máte však respekt ze vší té administrativy, počítání a čísel. Nebo už máte podnikání, které nějakou dobu běží, nicméně cítíte, že výsledky nejsou úplně ideální?

V rámci kurzu spolu strávíme jeden den rozdělený do tří hlavních částí. 

  • Začneme tím, že se podíváme na vaši motivaci k podnikání, proč chcete podnikat, co od podnikání očekáváte a samozřejmě i kam by měly směřovat vaše finanční ambice. Buďte připraveni, že i vy budete v rámci kurzu přemýšlet a plnit úkoly, o kterých se následně budeme společně bavit. V této části se mimo jiné podíváme na to, zda finanční ambice vašeho podnikání jsou realistické a dosažitelné. Odborně se tomu říká studie proveditelnosti, ale my ji uděláme velmi zjednodušenou formou.
  • V druhé části budu mluvit více já, bude zaměřena na témata spojená s administrativou při zahájení podnikání, účetnictvím a budeme se bavit i o neoblíbených slovech jako jsou daně. Pokud nejste účetní specialista, neočekávám, že by to bylo vaše oblíbené téma, ale budu se snažit, abyste i v této oblasti našli trochu zábavy a zalíbení. A samozřejmě budu rád, když nenecháte mluvit jen mě, ale budete se ptát :-)
  • Třetí část naváže zpět na tu úvodní. Už se ale nebudeme bavit o představách a ambicích, podíváme se na to, jak využít informace, které nám mohou finanční a účetní data poskytnout, k rozvoji vašeho podnikání. Jak spočítat své náklady a na nic nezapomenout, jak stanovit cenu tak, aby odpovídala vašim nákladům a očekávanému zisku. Jak z těchto údajů sestavit střednědobý plán, jak se dívat na jeho plnění, jak do něj promítnout rozdíly mezi realitou a očekáváními, která jste měli na začátku podnikání.

Jsem komunikativní člověk, proto tento kurz nenazývám ani kurzem, ani seminářem. Chci, aby to byl interaktivní workshop - vy jste či chcete být podnikatelé, já jsem podnikatel a věřím, že navzájem se můžeme mnohému naučit. Já vám předám maximum ze svých zkušeností z financí z firem různých velikostí a oborů, své vlastní zkušenosti ze začátků podnikání a doufám, že i kus optimismu a dobré nálady. 

Ještě o sobě doplním, že mám rád dobré věci a nerad sám sebe o něco ošidím. Takže si určitě uděláme i čas na dobrou kávu, svačinku i oběd :-) 

Doprovodné fotky

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?