Jak vychovávat digiděti?

9594890-profilofka.jpg

Jan Kršňák

Pokud se mě někdo zeptá, čím se zabývám, odpovídám, že životem. Většinou to vyvolá úsměv. Kdybych řekl, že se zabývám filosofií, reakce by byla zcela jiná. Vím Více o lektorovi »

7702260-6933360-monkey-like-us-ipad.jpg

Kurz teď nemá vypsaný termín

Nech nám svůj e-mail – dáš tak lektorovi podnět k vypsání nového termínu. Jakmile jej vypíše, dáme ti obratem vědět.

Kurz již navštívilo 14 spokojených účastníků. Prohlédni si zpětnou vazbu ⇣

Cítíme, že když dítě sní dvě kila čokolády, nemusí to dopadnout úplně v pohodě. Víme, že nechat mu láhev koňaku, aby se napilo, kdyby mělo žízeň, taky není docela dobrý nápad. Vkročit do vozovky, kde sviští jedno auto za druhým, by dítě také nemělo. A potřebuje se dítě dívat na televizi? A je dobré, když se na pár minut zklidní u počítače? A když dám dítěti mobil, ocitne se ve větším bezpečí? Anebo ve větším nebezpečí?

A čí je ten strach spojený s mobily pro děti a kamerami na školních chodbách? Je dětí, ředitelů, anebo rodičů? Kdo se bojí, když dítě na netu náhodou narazí na obrázek nahých lidí? Kdo by nechtěl, aby jeho dítě umělo programovat už ve čtyřech letech? A co se vlastně děje na sociální síti? A co se vlastně děje při dívání se na večerní zprávy. A od kolika let by se na ně děti měly dívat?

Během kurzu se budeme zabývat tím, jak média fungují a působí. Jak a kudy vstupují do našich životů, do našich myslí i těl a jak mění naše představy o světě. A koneckonců mění i ten svět. Všechny dnešní děti se narodily, když už byl Internet dávno spuštěn a rozšířen. Digitální média jsou pro děti přirozenou součástí světa, v němž vyrůstají. Jako se v domácnosti něco změní, když do ní přijde smečka psů, tak se v chodu domova něco stane, když se doma ubytuje hejno elektronických médií. Televize, telefony, počítače, lednička napojená na Internet a přes soustavu satelitů přímo spojená se supermarketem.

Budeme si povídat o našich dětech. O tom, jak přirozeně či nepřirozeně zacházejí s médii. A zkusíme objevit, jak se ve světě z kabelů, obrazovek a informací cítíme my sami. A jak to všechno co nejharmoničtěji skloubit dohromady. Jak vychovávat děti ve světě médií. Jak vést digiděti k životu.

Budeme si především povídat, ale budeme také hrát hry. Intuitivní hry, co pohybům těla, vnímání smyslů i záchvěvům duše, pomáhají vyjádřit se. Skrz hry se dostaneme blíže sobě samým i blíže světu našich dětí.

Z kurzu si rodiče odnesou mnoho tipů, jak vychovávat děti ve světě médií a také několik nových, vesměs veselých a osvěžujících, pochybností o světě, ve kterém každý den od nevidím do nevidím vychovávají své děti.

Více informací naleznete na www.digideti.cz, fb/digiděti a fb/výchova digidětí

 

Doprovodné fotky

  • 2408260-opice-notas.jpg
  • 7800240-students.jpg
  • 8538200-potter-a-ptak.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.