Jak milujeme: pět jazyků a univerzálie lásky

28ovjpy9wrh-dscn5312.jpg

Irena Kašparová

Mám ráda lidi, ráda poslouchám jejich příběhy, uvěřitelné i ty neuvěřitelné. Každý den mi zas a znovu pomáhají objevovat zákonitosti i řády, které protkávají lidský život. Věřím, že energie, kterou do světa vysíláme se k Více o lektorovi »

8wcdzgsy3nn-srdicko-tonicka.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

Láska je základní potřebou každého jednotlivce. Skrze ni rosteme, sílíme, stáváme se celým člověkem. Bez ní naopak strádáme, rozkládáme se a bojujeme o přežití, o jehož smyslu často ani nejsme přesvědčeni. Ti šťastnější z nás dostanou lásku od svých rodičů, ti ostatní ji pak hledají, kde se dá – u partnerů, v práci, v adrenalinu, v cestování, v předmětech, v sexu. Cítíme rozkoš, když se v lásce potkáváme se svým protějškem. Cítíme trýzeň, když se v ní míjíme.

Lidé projevují svoji lásku k druhým lidem různými způsoby, podle toho, který jim je vlastní nebo který vídali ve své rodině. Program setkání vychází z poznatků dvou praktiků lásky, antropologů, teologů a psychologů - Gary Chapmana a Berta Hellingera. Ten druhý ukázal, jak láska proudí rodem, od starší generace k mladší, od rodičů k dětem. Schémata lásky, její projevy a projekce do sebe hodnoty si formujeme již v raném dětství. To zakládá stavební kameny našim dospělým partnerským i rodičovským vztahům. V semináři se tedy zaměříme nejprve sami na sebe a podíváme se na to, jak to máme my se sebeláskou, s vlastní hodnotou a vděčností. Jdeme lásce naproti, nebo si libujeme v bolesti a sebelítosti? 

Druhá inspirace přichází od Gary Chapmana a představí základní univerzální principy lidské lásky a jejich pět podob prožívání a sdílení mezi lidmi. Opět skrze poznání sebe sama - jak já sám/a nejsilněji cítím a prožívám lásku? V jaké formě po ní nejvíce toužím? Odpovědi na tyto otázky nám ukáží, jak ji sami dáváme dál a umožní nám vidět, kde se při jejím příjímání a dávání potkáváme či míjíme se svými dětmi, rodiči, kolegy, přáteli a životními partnery. 

Do semináře jsou zařazeny prožitkové aktivity a cvičení s prvky rodinných konstelací, které účastníkům pochopí zvědomit si vlastní prožívání lásky k sobě, ke svým blízkým (dětem, rodičům) i ke svým současným i minulým životním partnerům. Tento krok následně často vede k uvědomění si zádrhelů a zamotanců, které sužují proudění lásky v našem lidském systému, což má za následek hojivé působení na naši duši.

Seminář určený pro jednotlivce, ale přijdete-li v páru, můžete pracovat společně, budete-li chtít. 

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Rádi bychom používali cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a vám připomněli kurzy, které vás zaujaly. Je to v pohodě?