Já a čas: Jak přijmout včerejšek, užít si dnešek a zvládnout zítřek

2hukx7glnfp6yiy-zeh5003.jpg

Eva Dvořáková

Jsem psycholog. Věřím v sílu zvídavosti. Fandím sebepoznávání a hledání vlastních aha-momentů.   Už přes 8 let sbírám zkušenosti v oblasti rozvoje a řízení lidí (nejen) ve firmách. Kromě klasických psychologických teorií Více o lektorovi »

2gxk3vhfqcta8m6-collin-hardy-hfkl5s9xu1s-unsplash.jpg

Kurz bohužel není aktivní

Nech nám svůj e-mail, dáme ti vedět, až bude kurz aktivní Sledováním kurzu dáš lektorovi podnět, aby kurz obnovil! ;)

O čem kurz bude?

V průběhu kurzu se seznámíte s teorií časové perspektivy. Na příkladech z vlastního života si budeme ukazovat, jakým způsobem naše nahlížení na náš život a na svět ovlivňuje časová perspektiva, ke které tíhneme. Společně budeme hledat odpovědi na otázky:

  • Jakým způsobem ovlivňuje moje myšlení a chování to, jak vnímám časovou osu svého života?
  • Jaký vliv na nás mají nepříjemné zkušenosti?
  • Kde hledat povzbuzení, když zrovna dochází?
  • Co se může stát, když se vzdám svého vlivu na vlastní život?
  • Jak velký hřích doopravdy je užívat si přítomného okamžiku?
  • Má cenu dělat si velké plány do budoucna?
  • Jak zpracovat to, co jsem zažil/a, zažívám a zažiju tak, aby mi to bylo co nejvíc ku prospěchu?

Jak bude kurz probíhat?

Zdaleka nezůstaneme jenom u teorie a filozofování. Kurz bude založený na praktických cvičeních a sebepoznávání. Na začátku kurzu si vyplníme dotazník založený na teorii časové perspektivy, takže budete konkrétně vědět, jak jste na tom zrovna vy. Poté si projdeme různá cvičení, ve kterých budete mít možnost pracovat se svým nastavením tak, jak si budete přát. 

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro ty, kteří jsou aspoň trochu zvědaví na to, jakým způsobem v životě fungují. Není potřeba chtít na kurzu vyřešit nějaký problém, který prožíváte. Kurz není a ani nemá ambici být terapeutický. Je možné, že se v průběhu kurzu dotkneme témat, která mohou někteří lidé vnímat jako tíživá. Veškeré sdílení je dobrovolné a je možné svou přítomnost na kurzu na chvíli přerušit nebo zcela ukončit. Kurz je zaměřen na podporu a rozvoj účastníků a budeme se maximálně snažit o pozitivní a bezpečnou atmosféru.

Co na kurz s sebou?

Kromě otevřené hlavy si s sebou nic brát nemusíte. Kurz bude probíhat v odpoledních/večerních hodinách. Drobné občerstvení bude zajištěno, ale pokud jste zvyklí na pořádnou večeři, která nesnese odkladu, zvažte, jestli si nepřibalíte s sebou do batůžku svačinku.

Co si z kurzu odnesete?

Při odchodu z kurzu budete mít jasno v tom, jaký vliv má vnímání času na to, jak myslíme a jak se chováme. Budete mít představu, jak jste na tom vy a v případě, že na tom budete chtít něco změnit, budete mít po ruce pár nástrojů, díky kterým to bude možné.

Doprovodné fotky

  • 9tpimxx1uvo9ttm-johannes-plenio-2tqwrtznl08-unsplash.jpg

Odebírej náš newsletter

Posíláme tipy na nové kurzy, zajímavé a přínosné články. Informujeme o dění a vývoji projektu Naučmese.

Používáme cookies, abychom pomocí analýzy návštěvnosti mohli ladit Naučmese web a tobě připomněli kurzy, které tě zaujaly. Je to v pohodě?